Devlet Başkanı 'Koronavirüsün ilacı' deyip kafaya dikmişti! Çok çarpıcı gelişme

Madagaskar'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği bitkisel ilaç Covid Organics'i (CVO) kapsül şeklinde üreteceği bildirildi.

GİRİŞ 21.06.2020 07:01 GÜNCELLEME 21.06.2020 07:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ulusal basındaki haberlere göre, şu ana kadar sıvı bitkisel karışım olarak üretilen ilaç, ülkenin bağımsızlığının 60. yılının kutlanacağı 26 Haziran'da açılacak Pharmagalasy adlı fabrikada Covid Organics Plus (CVO +) adıyla kapsül formunda üretilecek.

 

 

Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, yeni fabrikanın ilk ürününün CVO + olacağını, fabrika sayesinde ülkesinin sadece Hint okyanusunda değil tüm dünyada eczacılık piyasasında yer bulacağını ifade etti.

Rajoelina, fabrikada 3 yıl içinde 10'dan fazla ilaç üretileceğini kaydetti.

 

 

ÜLKEDEKİ VAKA SAYISI

Diğer yandan, Madagaskar'da salgının başlangıcından bu yana 1513 kişide Kovid-19 tespit edildi. Virüse yakalanan 618 kişi iyileşirken, 13 kişi hayatını kaybetti.

SITMA TEDAVİSİNDE ETKİLİ ARTEMİSİA BİTKİSİNDEN GELİŞTİRİLDİ

Madagaskar Uygulamalı Araştırma Enstitüsü bilim insanları, sıtma tedavisinde kullanılan artemisia bitkisi ve ülkedeki birçok şifalı otun karışımından oluşan "Covid Organics"i geliştirmiş, Cumhurbaşkanı Rajoelina, bitkisel ilacı 20 Nisan'da canlı yayında içerek tanıtmıştı.

Madagaskar, talep üzerine CVO'dan Haiti dahil 20'ye yakın ülkeye göndermişti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bazı bitkisel ilaçlar ve geleneksel tıbbın Kovid-19 semptomlarını hafiflettiğini kabul etmiş ancak bu maddelerin hastalığı önlediği ya da iyileştirdiğine dair kanıt bulunmadığını açıklamıştı.

Rajoelina da DSÖ'ye, ilaca Avrupa değil Afrika kaynaklı olduğu için bu kadar şüpheci yaklaştığı eleştirisinde bulunmuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • Aladag 2 yıl önce Şikayet Et
    Bravo valla bizim bir günlük vaka sayımız la es değer can kaybı da çok düşük bir Avrupa ülkesi yapmis olsaydı yok satardı bu içecek:))
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yalan da sizde, dolan da sizde istifa etmeme de sizde!
Son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar! Fark açıldı...Beklenmedik atak