Sonunda doğru konuşan birileri çıktı: Türkiye'nin PKK'yı vurması bizim çıkarımıza

Iraklı hukukçu Tarık Harb, terör örgütü PKK'nın ülkedeki illegal varlığının Irak'ın egemenliğine aykırı olduğunu belirterek, "Türkiye'nin PKK'ya yönelik operasyonları Irak'ın çıkarına" dedi. Irak Ordusu daha önce yaptığı açıklamada, operasyon sebebiyle Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasına girmesini kınadıklarını, bunun kışkırtıcı bir eylem olduğunu ve egemenlik ihlali anlamına geldiğini belirtmişti.

Sonunda doğru konuşan birileri çıktı: Türkiye'nin PKK'yı vurması bizim çıkarımıza
Sonunda doğru konuşan birileri çıktı: Türkiye'nin PKK'yı vurması bizim çıkarımıza
GİRİŞ 22.06.2020 12:10 GÜNCELLEME 22.06.2020 12:30
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Iraklı hukukçu Tarık Harb, AA muhabirine PKK'nın Irak'taki illegal varlığını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) operasyonlarını değerlendirdi.

 

"Irak'taki hükümetler, PKK'nın buradaki varlığına onay vermemiştir" diyen Harb, "PKK, Irak'a gayrimeşru yollarla yasal olmayan biçimde girdi. PKK'nın Irak'ta Kürt yoğunluklu bölgelerdeki hareketleri, Türkiye'yi hedef almasından önce Irak'ın egemenliğine zarar veriyor" ifadesini kullandı.

Türkiye operasyon başlattı, ses Irak'tan geldi! Bir skandal açıklama da Arap Birliğinden

"PKK, IRAK TOPRAKLARINI SARMIŞ BİR KANSER"

 

Bağdat ile Ankara arasında PKK'nın Irak'taki gayrimeşru varlığına ilişkin anlaşmalar bulunduğunu hatırlatan Harb, şunları kaydetti: "PKK'nın Irak'taki varlığı, uluslararası hukuka da aykırı. Bağdat'ta durumlar iyi gitmiş olsaydı, PKK'nın Irak'tan sökülüp atılmasını bu ülkenin hükümeti yapardı. Çünkü PKK Irak topraklarını sarmış bir kanser. PKK, Bağdat'ın zayıflığından istifade ederek ülkede üsler kurdu, bazı köy ve kasabaları ele geçirdi."

Iraklı hukukçu Tarık Harb

"TÜRKİYE'NİN OPERASYONLARININ NEDENİ PKK'NIN IRAK'TAKİ İLLEGAL YAPILANMASI"

Iraklı hukukçu Harb, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Türkiye'nin PKK'ya yönelik operasyonları Irak'ın çıkarınadır. Bu operasyonlarla PKK'nın ülkedeki varlığının sonlandırılması Bağdat'a büyük fayda sağlar. Irak, kendi topraklarını korumalı. PKK olmazsa operasyonlar da olmaz. Türkiye'nin PKK hedeflerine operasyon düzenlemesinin nedeni örgütün Irak'taki illegal yapılanmasıdır. Yoksa Türkiye durup dururken asla Irak topraklarını hedef almaz. Türkiye, ülkenin kuzeyinde bulunan Kürtlere karşı da hasmane tutum içerisinde değildir."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • kul yaşar 1 ay önce Şikayet Et
  gözünü sevdiğim korku baktı ki pabuç pahalı adam gibi konuştu. ey müslümanlar adam gibi tayyib gibi konuşun 3 günlük dünya mümin sadece Allah (cc) dan korkar.
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  dusmanim dusmani dostumdur diyen bir suriyeli var benim bildigim bir iraklida olabilir turkun turkten baska dostu yoktur
  Cevapla
 • Kare Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Türk 'ün kanının düştüğü Toprak vatanıdır. O toprakları bir daha terk etmezler ! Bu sentezi amerikalisindan tutun, yunanı, mısırı, arabı, ve dahi yahudisi söylüyor. Türkiyeye, Türklere karşı ahenkle birleşmeleri bu korkudan. Osmanlı diriliyor korkusu.
  Cevapla
 • İzmir 8 1 ay önce Şikayet Et
  Turkiyede şehit yakınlarışu ırak ve suriye devletine niye bir dava acmiyorlar. Teröristleri topraklarında barındırıyor ve Türkiyenin geleceğinle oynuyorlar. Suriyeye ve İrana ırak ka dava açın.
  Cevapla
 • ASILBEY@06ÇUBUK 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiyenin PKK yı PYD yi vurması Türkiyenin ve Irak ın menfaatına,karına ama,CHP nin HDP nin,İP nin menfaatına olmadığı anlaşılıyor. Irakta PKK ya vurdukça, Libyada Hafter e vurdukça ses onlardan geliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Miçotakis soluğu orada aldı! Türkiye korkusu artıyor
Bir ilimizde daha alarm verildi! 15 günde harita kıpkırmızı oldu