ABD'deki bir yerel gazetede İslam düşmanı ilan!

ABD’nin Tennessee eyaletindeki yerel gazetede hafta sonu yayımlanan İslam karşıtı ilan sosyal medyada büyük tepki topladı.

ABD'deki bir yerel gazetede İslam düşmanı ilan!
ABD'deki bir yerel gazetede İslam düşmanı ilan!
GİRİŞ 22.06.2020 23:13 GÜNCELLEME 22.06.2020 23:19
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Eyaletin en yüksek tirajlı gazetesi The Tennesseean'da tam sayfa yayımlanan ilanda, eyaletin başkenti Nashville'in “İslam tarafından yaklaşmakta olan bir nükleer saldırı altında olduğu” iddia edildi.

İlanda İncil’in kehanetinden haber verildiği öne sürülerek, “Sadece inanmakla kalmıyoruz, size delillerini de sunabiliriz ki İslam, 18 Temmuz 2020’de Tennessee Nashville’de nükleer bir cihazı patlatacak.” ifadesi kullanıldı.

“Nashville Vatandaşına” başlığı atılan ve “Amerika için Gelecek Bakanlığı” imzalı ilanda, Amerikan bayrağı ve alevlerin üstüne ABD Başkanı Donald Trump ve Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in fotoğraflarının bulunması ve Trump için ''ABD'nin son Başkanı'' ifadesinin kullanılması dikkati çekti.

İlan, Hazreti İsa’nın yeryüzüne ikinci gelişini bekleyen aşırı sağcı Hristiyan grup tarafından verildi. 

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), asılsız korkular içeren ilanı İslamofobiyi artırmaya yönelik çaba olarak niteleyerek kınadı.

Öte yandan, The Tennessean yetkilileri, ''korkunç ve hiçbir şekilde kabul edilemez'' diye niteledikleri ilan için özürlerini bildirerek, normalde denetime takılması gereken ilanın nasıl yayımlandığının araştırıldığını kaydetti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
İslamofobik ilan
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • BLAUBERG 3 ay önce Şikayet Et
    Çünkü bu gazete siyonist yahudi gazetesi.bunlar dünyaya sadece bozgunculuk çıkartmak için geliyorlar.allah bunların soyunu kurutsun inşallah.
    Cevapla
  • Enver Yalçın 3 ay önce Şikayet Et
    11 Eylulıde ikiz kuleleri nasıl kendilerı ucaklarla yıktılar..yine bir hain plan yapmışlardır..muslumanların uzerıne yıkılmak uzere..Allah cc.onları kufurlerınde ve hain tuzaklarında bogsun İnş.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: MYK sonrası son dakika 'Ermenistan' çıkışı! Üstüne basa basa söyledi...
İstanbul'dan dolu manzaraları!