Yunan basını, Akdeniz üzerinden Filistin'e 'Türkiye' tehdidi savurdu

Aydınlık gazetesine konuşan Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Halid Abd Mustafa'nın "Türkiye ile EEZ konusunda anlaşma imzalamaya hazırız" yönündeki açıklaması, Yunan basınını resmen çıldırttı. Türkiye ile Filistin arasında arasında çizilen EEZ haritası yayınlayan Yunan basını, tehditvari ifadeler kullanarak Filistin yönetiminin EEZ haritasını reddetmesini ve büyükelçinin sözlerini kınamasını istedi.

Yunan basını, Akdeniz üzerinden Filistin'e 'Türkiye' tehdidi savurdu
Yunan basını, Akdeniz üzerinden Filistin'e 'Türkiye' tehdidi savurdu
GİRİŞ 24.06.2020 15:05 GÜNCELLEME 25.06.2020 09:02
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Yunan basını, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Halid Abd Mustafa'nın "Türkiye ile EEZ konusunda anlaşma imzalamaya hazırız" yönündeki açıklaması sonrası resmen çıldırdı.

 

Filistin, Akdeniz'de Türkiye ile EEZ anlaşması imzalamaya hazır olduğunu açıkladı

EEZ HARİTASI YAYINLADILAR

Türkiye ile Filistin arasında arasında çizilen EEZ (Münhasır Ekonomik Bölge) haritasını yayınlayan Yunan basını, olası Türkiye-Filistin EEZ anlaşmasının Libya anlaşmasıyla benzer olduğunu vurguladı.

 

"BÜYÜKELÇİNİN AÇIKLAMALARINI REDDEDİN"

Filistinli Büyükelçi Mustafa'nın açıklamalarına geniş yer veren Yunan basını, Filistin yönetimine çağrıda bulundu. Filistin yönetiminden büyükelçinin açıklamalarını reddetmesini isteyen Yunan basını, aksi takdirde Yunan hükümetinin Filistin’i düşman bir güç olarak göreceğini ileri sürdü.

"YUNAN BASININDAN FİLİSTİN YÖNETİMİNE TEHDİT"

Filistin'in Türkiye-Filistin EEZ haritasını reddetmesini isteyen Yunan basını, büyükelçinin sözlerini kınamasını istedi. Yunan basını, Filistin yönetiminin sessizliğini sürdürmesi durumunda bu durumun Filistinliler için ciddi sonuçları olacağı tehdidinde bulundu.

KAYNAK: STAR.COM
YAZDIR
YORUMLAR 46
 • Ferman 6 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan bu güne kadar çok yardimçi olmus ya Filistine Israëlin bütün harekatlarina BM de Israële destek vermis sen Filistine bundan daha ne kötü yapabilirsin ki yapmissin zate Filistin ne diyor türkiye hamimiz o ne derse o olur seni kim takar makara yunan
  Cevapla
 • Cucumber 6 ay önce Şikayet Et
  Kudur Yunan. Halbuki eşit şekilde paylaşsak ikimiz içinde iyi olacak. Ama yok sen hepsi benim diyorsun. Akdeniz'de durum her açıdan için bizim avantajımıza doğru gidiyor. Allah (CC) ülkemize, ümmetimize ve Dünya'mıza hayırlı gelecekler nasip etsin. EVDEKAL alalım ve kurallara uyalım. Çok zor değil. Hayırlısı olsun bakalım.
  Cevapla
 • Mahmut Ergen 6 ay önce Şikayet Et
  Aynen öyle
  Cevapla
 • Altan 6 ay önce Şikayet Et
  Indirin samari artik su yunan itine cok fazla oldu.
  Cevapla
 • Has Türk 6 ay önce Şikayet Et
  Yine karşı kıyıdan teneke sesi geliyor. Boş lafa gerek yok biz işimize bakalım. Kedi uzanamadığı ciğere murdar der.
  Cevapla
 • Bozkurt 6 ay önce Şikayet Et
  Tokadı yer oturursun kendine sahip aramaya çıkarsın herkes çapı kadar konuşsun muhatabımız değilsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tepkilerin ardından Whatsapp'tan son dakika kararı! Dünyaya duyurdular...
Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu!