Avrupa devinde ikinci korona patlaması! Kent karantinaya alındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış nedeniyle İngiltere'nin Leicester kentinde ticari işletmeler ile okulların kapatılmasına ve gevşeme adımlarının uygulanmamasına karar verildi.

GİRİŞ 30.06.2020 07:39 GÜNCELLEME 09.07.2020 16:59
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, parlamentoda yaptığı açıklamada, kentteki vakaların ülke genelinde son haftalarda görülen vakaların yüzde 10'unu oluşturduğunu söyledi.

 


OKULLAR KAPATILACAK

AA'nın aktardığı habere göre, yerel yetkililerle görüştükten sonra "bazı zor ama önemli kararlar" aldıklarını belirten Hancock, salı gününden itibaren zorunlu olmayan perakende mağazalarının, perşembe gününden itibaren de okulların kapatılacağını açıkladı.

Bakan Hancock, ayrıca ülke genelinde 4 Temmuz'da kaldırılacak bazı önlemlerin kentte uygulanmaya devam edeceğini söyledi.

 

 

GEREK DUYURULURSA DAHA FAZLA ADIM ATILACAK

Leicester sakinlerini evde kalmaya, kent içi ve dışı seyahatler yapmamaya çağıran Hancock, şu şekilde konuştu: 

"Sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını yakından izleyeceğiz ve gerek duyarsak daha fazla adım atacağız." 

Başkent Londra'nın yaklaşık 160 kilometre kuzeyinde yer alan 400 bin nüfuslu Leicester kentinde son 2 haftada 866 vaka görüldüğü, salgın süresince kaydedilen toplam vaka sayısının ise 2 bin 987 olduğu belirtiliyor.

GEVŞEME ADIMLARI ASKIYA ALINDI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 43 bin 550 kişinin öldüğü İngiltere, can kaybı sayısı bakımından Avrupa'da 1'inci, dünyada ABD ve Brezilya'dan sonra 3'üncü sırada yer alıyor.

İngiltere'de 23 Mart'ta başlayan kısıtlamalarda 13 Mayıs'ta kısmi gevşemeye gidilerek egzersiz için dışarı çıkışlara getirilen sınırlama kaldırılmış, inşaat ve imalat sektörü işçileri gibi evden çalışmaları mümkün olmayanların da işbaşı yapmalarına izin verilmişti.

Gevşeme adımlarının ikinci aşamasında 1 Haziran itibarıyla ilkokulların açılması ve profesyonel spor müsabakalarının başlaması, 15 Haziran'da da tüm perakende mağazalarının açılması kararlaştırılmıştı.

Üçüncü aşamada da 4 Temmuz'dan itibaren restoranlar, barlar, oteller, kuaförler, sinemalar, ibadet yerleri, müzeler, kütüphaneler ve galerilerin yeniden açılacağı duyurulmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Milliyetci 3 ay önce Şikayet Et
  Öyle veya böyle söylemlere değil, eylemlere bakacaksın ama ilahi adalet bir gün son noktayı koyacaktır.
  Cevapla
 • BİZCE 3 ay önce Şikayet Et
  Korona virüsü RNA'sının tıpkı bir bilgisayara yazılımı gibi AMA bir bilgisayar yazılımındaki gibi sayılarla değil de Nükleik asitlerle ( adenin, guanin, sitozin, urasil ) yazılmış bir yazılım olduğuna inanıyoruz. Nükleik asitlerin başlıca işlevi genetik bilgi aktarımını sağlamaktır. Usta bir yazılımcı ekip tarafından 30.000 nükleik asit kullanılarak spariş edilen genetik özellikler bir bilgisayara yazılımı veya virüsü gibi yazılıp nükleik asitlerle inşa edilebilir. Dikkat ederseniz DSÖ virüsten ölenlerin sayısıyla değil, virüse yakalananların sayısıyla ilgileniyor, dünyadaki ülke sıralamalarını bun göre yapıyorlar. Yani dünyada kaç kişiye bu virüs programını yüklediklerini sayıyorlar.
  Cevapla
 • MİSAFİR 3 ay önce Şikayet Et
  Her şey planlandığı gibi ilerliyor.
  Cevapla
 • Gerçek 3 ay önce Şikayet Et
  Derhal Türkiye dede artış olduğu için gençler ve yaşlıları sokaktan alın, yoksa aynı oldu olacak maalesef Türkiye de.
  Cevapla
 • abdullah 23 3 ay önce Şikayet Et
  beter olsunlar yılanın başı ingiltere ettiklerini bulacaktır İnşallah.
  Cevapla
 • Sami 3 ay önce Şikayet Et
  Az bile milyonlarca müslüman kanına giren bu sömürgeci İngiltere ve Avrupası beter olsunlar.
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Bu sehir musluman ve cami sayisinin en fazla oldugu sehirlerden biri. Ahmak biraz arastir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar
Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçiliğinin uyarısına tepki: Erkan ve adaptan yoksun