AB'den Suriye açıklaması: İşlenen kitlesel suçlar cezasız kalmamalı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, "Avrupa, Suriye halkına sırtını dönemez ve dönmeyecektir. Suriye'de işlenen kitlesel suçlar cezasız kalmamalı." dedi.

AB'den Suriye açıklaması: İşlenen kitlesel suçlar cezasız kalmamalı
AB'den Suriye açıklaması: İşlenen kitlesel suçlar cezasız kalmamalı
GİRİŞ 30.06.2020 10:55 GÜNCELLEME 30.06.2020 10:55
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Borrell, AB ve Birleşmiş Milletlerin (BM) ortaklaşa düzenlediği "Suriye ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi Konferansı" başlıklı 4. Brüksel Konferansı'nın bakanlar düzeyinde gerçekleşecek toplantısından önce video paylaştı. 

Suriye savaşının 10. yılına girdiğine işaret eden Borrell, savaşın büyük acılara yol açtığına, Suriye halkının hala korku içinde yaşadığına dikkati çekti. 

"SUÇLAR CEZASIZ KALMAMALI"

Borrell, "Avrupa, Suriye halkına sırtını dönemez ve dönmeyecektir. Suriye'de işlenen kitlesel suçlar cezasız kalmamalı." mesajını verdi.

Suriye'nin AB'nin komşusu olduğu ve istikrarının önem taşıdığının altını çizen Borrell, Birliğin hem Suriye'ye hem de sığınmacılara ev sahipliği yapan komşu ülkelere desteğinin süreceğini bildirdi. 

TÜRKİYE'YE ÖVGÜ

Borrell, "Türkiye, Ürdün ve Lübnan gibi ülkeler çok sayıda sığınmacıya kapılarını açarak olağanüstü dayanışma gösterdi." dedi. 

AB ve üye ülkelerin Suriye'ye en fazla insani yardım yapanlardan olduğunu belirten Borrell, "Ancak bu yeterli değil. Suriye halkının acılarını dindirmek için daha fazlasını yapmalıyız. Siyasi çözüme odaklanmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
mülteci idlip
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Yunus 1 ay önce Şikayet Et
  Şimdiye kadar sorunu niçin çözmediniz en fazla zararı bizim ülke gordu
  Cevapla
 • manisalı 1 ay önce Şikayet Et
  adamlar ne kadar yüzsüz hala suriye kelimesini kullanıyorlar ulan talan ettiniz suriyeyi
  Cevapla
 • tarık akın 1 ay önce Şikayet Et
  he yaa! acayipte umrunuzdaydı işlenen vahşetler. yapan da kendileri yalandan kınayanda... ortadoğu halkları içlerindeki hain işbirlikçileri kırıp geçirmediği sürece bu güç sarhoşu vahşi zalimlerin şamar oğlanı olmaktan ve zulmün her çeşidinden kurtulamazlar. Allahın ipine sarılmayıp ta televizyon, sosyal medya gibi türlü uyuşturucularla uyuşmayı seçtiğimiz müddetçe ayılmamız zor!
  Cevapla
 • Saflar Sıkı 1 ay önce Şikayet Et
  Kaybolan bütün mülteci çocuklarının organlarını alıp zenginlere verdiniz. Allah'ın ve meleklerinin laneti bu AB üyelerinin üzerine olsun.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hava durumu için kavurucu açıklama! 40 dereceyi göreceğiz
Türkiye'nin son adımıyla ilgili çarpıcı yorum: İkinci Sevr'i yırtıp attık