Aliyev önerdi, 130 ülke kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Meseleleri Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunun yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) küresel mücadelenin konuşulacağı özel bir oturum düzenlemesi önerisinin 130'dan fazla ülke tarafından kabul edildiğini bildirdi..

Aliyev önerdi, 130 ülke kabul etti
Aliyev önerdi, 130 ülke kabul etti
GİRİŞ 30.06.2020 23:03 GÜNCELLEME 30.06.2020 23:03
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hacıyev, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Aliyev'in 4 Mayıs'ta düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi toplantısında BM Genel Kurulunun devlet ve hükümet başkanları düzeyinde özel bir oturum yapılması önerisi üzerine BM Genel Sekreteri'nin ülkelere başvuru yaptığını belirtti.

'SIKI İŞ BİRLİĞİ LAZIM'

 

 

Kovid-19'la mücadele konusundaki küresel dayanışmanın yeterli olmadığını, ülkeler arasındaki fikir ayrılıklarının mücadeleye engel oluşturduğunu söyleyen Hacıyev, "130'dan fazla ülke Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in önerisini kabul etti. Aliyev küresel dayanışma için böyle bir girişimde bulundu. Toplantının kısa zamanda organize edileceğini ümit ediyoruz. Dünyanın bir an önce sıkı iş birliği gerçekleştirmesi lazım." dedi.

YORUMLAR 2
  • Bjk56 1 yıl önce Şikayet Et
    Camileri Azerbaycan da kim niye yıkıyor sen onu söyle
    Cevapla
  • Muhemmed 1 yıl önce Şikayet Et
    oyle bişey yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
“Help Turkey” paylaşımlarının gizli siyasi hedefi: Politik Kundakçılık
Burası tam 95 derece! Yangın bölgesinden çarpıcı veriler