Hayal aleminde: Türkiye karşısında ordumuz mükemmel

Yeterli üniforma ve postal olmadığı için askere alımların durdurulduğu Yunanistan'dan trajikomik bir açıklama geldi. Yunan Savunma Bakanı Yardımcısı Alkiviadis Stefanis, "Rakibimizin her türlü senaryosuna karşı farklı çözümlerimiz ve seçeneklerimiz var. Yunanistan'ın savaş gücü mükemmel" diyerek güldüren bir açıklamaya imza attı.

Hayal aleminde: Türkiye karşısında ordumuz mükemmel
Hayal aleminde: Türkiye karşısında ordumuz mükemmel
GİRİŞ 01.07.2020 17:03 GÜNCELLEME 01.07.2020 17:04
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Alkiviadis Stefanis, katıldığı bir televizyon programında ilginç bir çıkışta bulunarak Türkiye'nin savaş gücüne karşılık kendi ordularını övdü. 

 

"Türkiye'nin niyetlerine değil, yeteneklerine bakıyoruz" diyen Stefanis, "Rakibimizin her türlü senaryosuna karşı farklı çözümlerimiz ve seçeneklerimiz var. Yunanistan'ın savaş gücü mükemmel" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

 

Geçtiğimiz sene Yunan ordusunda askerlere verilebilecek yeterli postal ve üniforma hatta silah olmadığı iddiası ülkeyi karıştırmıştı. Postal ve üniforma eksikliğinden dolayı askerliğini yapmak isteyen gençlerin başvuruları bir sonraki doneme kaydırılmıştı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 76
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  1992 yılında Edirne gezisinde rehberimiz bize bir yunan saldırısında Türk ordusunun stratejisinin değil savunma yapmak, 9 saate Makedonyaya kadar girmek olduğunu söylemişti.
  Cevapla
 • ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  filler tepişirken tosbağalar ayagini uzatirmis...tosbağa yunan ...
  Cevapla
 • şerafettin 1 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan bizim için dert bile değil ama genede bu itleri boşlamamak lazım çünkü, bu itler kendi ağızıyla konuşacak cesarette olmazlar bunları konuşturanla kafa kafaya geleceğiz onlar da belli mısır,fransa,para desteği bae,suud kısaca yunan değil asıl bunlar
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan'ın olası Türkiye harekatında ki savaş planları: Plan A: Fransa'nın Kucağı Plan B: İsrail'in kucağı Plan C: İngiltere'nin kucağı Plan D: ABD'nin kucağı. Güzel plan.
  Cevapla
 • Dereköylü 1 ay önce Şikayet Et
  Almanya' yı unutmuşsun
  Cevapla
 • KadıköylüASLAN 1 ay önce Şikayet Et
  Çok Haklısın da Yunancım. Biz Sizinle askerimizi Uğraştırmayız. İstanbuldaki Kayıtlı Avcılarımızı Yollasak yeter Size Bilmem Anlatabildimmi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Yunanistan'a diyalog çağrısı
Son dakika: Yıldırım-5 operasyonuna başladı