Sisi'ye sert tepki: Hiçbir surette kabul etmiyoruz

Mısır'daki Müslüman Kardeşler teşkilatı, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin meşruiyetini tanımayı hiçbir surette kabul etmediğini ve Mısır'daki sistemin değişmesi için tüm ulusal güçlere elini uzattığını belirtti.

Sisi'ye sert tepki: Hiçbir surette kabul etmiyoruz
Sisi'ye sert tepki: Hiçbir surette kabul etmiyoruz
GİRİŞ 04.07.2020 12:01 GÜNCELLEME 04.07.2020 12:01
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İhvan, Mısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin askeri darbeyle ülke yönetiminden el çektirildiği 3 Temmuz 2013 tarihinin 7. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Sisi'nin meşruiyetini tanımayı hiçbir surette kabul etmediği ve ülkedeki sistemin değişmesi için tüm ulusal güçlere elini uzattığı ifade edildi.

Açıklamada, 3 Temmuz 2013'te Savunma Bakanı Sisi ve cuntası tarafından şehit Cumhurbaşkanı Mursi'nin yönetimden uzaklaştırıldığı ve 25 Ocak 2011 devrimcilerine karşı kapsamlı bir kampanya yürütüldüğü ve İhvan üyelerine karşı tutuklama, sürgün ve öldürme sürecinin başlandığı kaydedildi.

"MISIR HALKININ YAŞAM STANDARTLARI ÇÖKTÜ"

Cunta hükümetinin suçlarını, Mursi'nin tutuklanmasından öldürülmesine kadar sürdürdüğü dile getirilen açıklamada, Mısır'ın 7 yıl boyunca açlık yaşadığı, yolsuzluk, tekelcilik ve aşırı pahalılığın etkisiyle ülkede yaşam standartlarının çöktüğü aktarıldı.

DARBENİN ÜZERİNDEN 7 YIL GEÇTİ

İhvan ve Mısır halkının bir kısmı 3 Temmuz'da Mursi'nin yönetimden uzaklaştırılmasını askeri darbe olarak kabul ederken, ülke halkının bir bölümü de "Mursi erken seçim talebini kabul etmediği" için bu durumu bir "halk devrimi" olarak görüyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • sait dbakır 4 hafta önce Şikayet Et
  allah kahr etsin seni pis yavudi siso allah cezani vereck it kopek firavun
  Cevapla
 • Anti Arap 1 ay önce Şikayet Et
  Hah ! ' simdi sira Misira geldi.. Zaten Libya dayiz..sinir olduk..
  Cevapla
 • Osm 1 ay önce Şikayet Et
  Ey Sisi yaptığın asla yanına kalmayacak sen İsrail e uşaklık etmeye devam et
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Patlama sonrası Beyrut'tan korkunç görüntüler
Son dakika: Almanya 4 il için seyahat uyarısını kaldırdı