Miçotakis'ten Türkiye açıklaması: 'Aracılara ve hakemlere ihtiyacımız yok'

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, ülkesiyle Türkiye’nin, aracılara ihtiyaç duymadan kendi aralarında konuşabileceklerini söyledi.

Miçotakis'ten Türkiye açıklaması: 'Aracılara ve hakemlere ihtiyacımız yok'
Miçotakis'ten Türkiye açıklaması: 'Aracılara ve hakemlere ihtiyacımız yok'
GİRİŞ 07.07.2020 16:58 GÜNCELLEME 07.07.2020 16:58
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Miçotakis, Attika bölgesinde yayın yapan Skai Radyo’ya yaptığı açıklamada Türk-Yunan ilişkilerine değindi.

"İLETİŞİM KANALLARIMIZ ÇALIŞIYOR"

Türkiye ve Yunanistan’ın aralarındaki farklıklara rağmen konuşabilmelerinin önemli olduğunu vurgulayan Miçotakis, “Bizler komşuyuz, önemli farklılıklarımız var ancak bu konuşmamamız gerekir anlamına gelmiyor.” dedi.

Kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan telefon görüşmesinin kendi inisiyatifi ile gerçekleştiğini ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in bu konuda hiçbir müdahalesi bulunmadığını belirten Miçotakis, “Şansölye’yi bilgilendirmiştim. Aracılara ve hakemlere ihtiyacımız yok. Resmi kurumsal iletişim kanallarımız yeniden çalışıyor ve danışmanlarımız konuşabiliyor.” ifadelerini kullandı.

"DİPLOMATİK ÇÖZÜMDE ISRAR EDİYORUM"

Miçotakis, Avrupa Birliği’nin (AB), 1 Temmuz’dan itibaren “güvenli” kabul ettiği ve sınırlarını açma kararı aldığı ülkeler arasına Türkiye’nin dahil edilmemesiyle ilgili sorular üzerine, AB’nin Türkiye ile diyalogunun farklı bir mesele olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin listenin dışında bırakılması için direten ülke Yunanistan değildi.” diye konuştu.

Kıbrıs sorununa değinen Miçotakis, bu konunun Türk-Yunan ilişkilerine etkisi olduğunu kaydederek, “Yunanistan, inkar edilemez egemenlik haklarını, kendi uygun gördüğü şekilde koruyacak. Diplomatik çözümde ısrar ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • vedat 4 hafta önce Şikayet Et
  savasli cözüme israr ediyoruz. sizin gibiler akillanmaz yok etmek gerekir.
  Cevapla
 • rmzn 4 hafta önce Şikayet Et
  Yapma yaa! Devam etseydiniz. İyi gidiyordunuz!
  Cevapla
 • Fatih 4 hafta önce Şikayet Et
  Ne oldu. Tırstınız mı?
  Cevapla
 • Dermanbey 4 hafta önce Şikayet Et
  Kafayi cekince Baska ayikinca Baska :-))iflastan sonra düzelemdiler gitti, Beyin Travmasi yasiyorlar resmen,,yassu mico:-))
  Cevapla
 • 01adana 4 hafta önce Şikayet Et
  ilk önce adam olmak lazım sabah ayrı akşam ayrı gonuşuyonuz ne zaman akılanacanız enseye OSMAN lı tokadını yemeye can atıyonuz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ev kirasından bıkıp bunu yaptılar!
Koronavirüs aşısında rekabet kızışıyor! ABD'den 1 milyar dolarlık anlaşma