Teröristbaşı Mazlum Kobani’den Rusya itirafı: Anlaştık

PKK'nın Suriye uzantısı DSG’nin sözde komutanı terörist Mazlum Kobani, Rusya ile görüşerek Suriye konusunda anlaşma sağladıklarını açıkladı.

Teröristbaşı Mazlum Kobani’den Rusya itirafı: Anlaştık
Teröristbaşı Mazlum Kobani’den Rusya itirafı: Anlaştık
GİRİŞ 08.07.2020 14:44 GÜNCELLEME 08.07.2020 14:44
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye'de faaliyet gösteren ve ABD'nin desteğiyle DEAŞ'la sözde mücadele kapsamında kurulan Demokratik Suriye Güçleri (DSG)'nin komuta kademesindeki teröristlerden Mazlum Kobani, terör örgütünün Rusya ile Suriye konusunda görüşmeler yapıp anlaşma sağladığını açıkladı.

RUS KOMUTANLA BİR ARAYA GELDİ

Mazlum Kobani ile Rusya’nın Suriye Güçleri Komutanı General Alexander Chaiko bir araya geldi.

Teröristbaşı Mazlum Kobani, Türkiye'nin ihlallerde bulunduğu iftirasını da atarak, “Rusya’nın Suriye Güçleri Komutanı General Alexander Chaiko’yu karşıladık. Aralarında Türkiye’nin 23 Ekim Anlaşmasına yönelik ihlalleri ve özellikle Kobani’de katledilen 3 Kürt kadın aktivist olmak üzere ortak sorunları konuştuk” dedi.

Teröristbaşı Mazlum Kobani’nin anımsattığı 3 kadın, söylendiği gibi aktivist değil, terör örgütünün uzantısı olan sözde siyasi oluşumlarda görevli teröristlerdi.

ANLAŞTILAR

Koordinasyon düzeyinin yükseltilmesi ve ortak çalışmalar konusunda ‘anlaştıklarını’ belirten Mazlum Kobani, “zorlukları karşılamadaki çabaları için” Alexander Chaiko’ya teşekkür etti.

KOBANİ'NİN BAHSETTİĞİ 3 "AKTİVİST"

Mazlum Kobani’nin “kadın aktivist” dediği isimler, yıllardır PKK’ya çalışan kadın teröristlerden bazıları. O teröristlerden biri olan Filiz Aslan, 25 yıldır PKK terör örgütüne çalışıyor ve son 4 yıldır Suriye'de YPG'nin işgal ettiği bölgelerde adeta binbir surata bürünüp, sivil kıyafet giyerek dolaşıyor ve örgüte eleman kazandırıyordu.

Kadın teröristin Haziran ayı başında Suriye'nin kuzeyindeki Ayn El Arap bölgesine geldiği belirlendi. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi karşısında yer alan Ayn el Arap'da bölgesel çalışma başlatan Türk istihbarat ekipleri terörist Filiz Aslan'ın bir grup YPG'li teröristle birlikte Helince köyünde olduğunu tespit etti.

1995'te Van'ın Özalp ilçesinden Şam'a giderek Abdullah Öcalan'ın yanında örgüte katılan Filiz Aslan, İnsansız Hava Aracı'ndan alınan görüntüler ve teknik takipteki verilerle tam 18 gün boyunca izlendi. Evin koordinatları TSK'ya iletildi. Bunun üzerine 23 Haziran günü akşam saatlerinde bölgede görevli Silahlı İnsansız Hava Aracı'yla (SİHA) teröristlerin bulunduğu Helince köyündeki eve hava harekâtı gerçekleştirildi.

Operasyonda Filiz Aslan'ın yanı sıra PKK/Kongra-Star üyesi ve YPG'nin üst düzey askeri kanat sorumlularından Zehra Berkel (33), Mizgin Halil ve Emine Veysi isimli kadın teröristler de öldürüldü. PKK'nın Serhat, Avaşin, Zap, Hinere gibi kamplarında sözde komutanlık yapan ve PKK'nın kadın örgütlenmesi PJAK, KJB (Yüce Kadınlar Topluluğu), KJK gibi örgütlerde üst düzey yöneticilik yapan terörist Filiz Aslan'ın etkisiz hale getirilmesi terör örgütünde şoka neden oldu.

Operasyon sonrası terör örgütü PKK-YPG ile örgüt yandaşları, “Türk devleti köydeki Kürt kadınlarını evinde katletti”diyerek kadın teröristlerin sivil fotoğraflarıyla kara propaganda yapmaya çalıştı. HDP Adana milletvekili Tülay Hatipoğlu başta olmak üzere terör örgütü PKK/YPG 'nin Avrupa'daki yandaşlarının da bu kara propagandaya sosyal medyada destek vermesi dikkat çekti.

ETİKETLER
sdg
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • salim29 11 ay önce Şikayet Et
  3 aktivist bırakalım bu ayakları 3 gizli servis ajanı yeni lawrens sistemi bunları bulmalı gereği neyse yapılmalı bizimkiler tarafından
  Cevapla
 • Diyarbekri 11 ay önce Şikayet Et
  rusya ve amerika, yeryüzünde şeytanın işbirlikçileridirler. rus zalimler, Libya'da istediğini alamayınca Türkiyeyi, Suriye'de ypgpkaka üzerinde sıkıştırmaya çalışıyor. Bunlarda uşak olmak için hazır kıta bekliyorlar.
  Cevapla
 • YÖRÜK 11 ay önce Şikayet Et
  Şeytanlık yapmaktan hiç vazgeçmeyeceksiniz
  Cevapla
 • EŞCİNSEL CHPLİ 11 ay önce Şikayet Et
  Yaşasın Kürt Türk Arap Acem İslam kardeşliği kahrolsun pkk pyd hdp CHP saadet deaş AB ABD İsrail Çin ve yandaşları
  Cevapla
 • Fermantasyon 11 ay önce Şikayet Et
  ne anlaşması tasmalı köpek Rusya nederse zaten yapıyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil istifa etti
ABD’de çöken 12 katlı binada yaklaşık 100 kişiden haber alınamıyor