Ayasofya'nın ibadete açılması kararı Togo'da sevinçle karşılandı

Batı Afrika ülkesi Togo'da, Ayasofya'nın ibadete açılması kararı sevinç ve memnuniyetle karşılandı.

Ayasofya'nın ibadete açılması kararı Togo'da sevinçle karşılandı
Ayasofya'nın ibadete açılması kararı Togo'da sevinçle karşılandı
GİRİŞ 11.07.2020 22:25 GÜNCELLEME 11.07.2020 22:26
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Sokode kentinde, İstanbul'un fethinin sembolü ve İslam dünyasında büyük öneme sahip Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararından ötürü dualar edildi.

 

 

Togo Nur Derneği mensupları, Ayasofya'nın ibadete açılması dolayısıyla kurban kesti.

Afrika'nın ve tüm İslam aleminin lideri

 

 

Üniversite eğitimini Türkiye'de tamamlayan lise müdürü ve dernek başkanı Muhammed Canili, Fatih Sultan Mehmet'in mirası olan Ayasofya tekrar cami olduğu için şükrettiklerini belirtti.

Müslümanlar olarak sevinçleri göstermek için kurban kestiklerini aktaran Canili, "Afrika'nın ve tüm İslam aleminin lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun. Bizi çok sevindirdiler, Allah da onu sevsin." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • ASILBEY@06ÇUBUK 3 hafta önce Şikayet Et
  Batı Afrika ülkesi Togo'da, Ayasofya'nın ibadete açılması kararı sevinç karşılanmış ama, Türk vatandaşı olan başka kan taşıyanlar Ayasofyanın cami olarak açılmasına çok üzülüyor.
  Cevapla
 • Kardeşlerim 3 hafta önce Şikayet Et
  İman ve Allahın c.c. davasına bağlılık öyle bir şey. Yoklukta, Türkiye den binlerce kilometre uzakta da olsa; Allahın c.c. mescitleri ibadete açıldığında, yanı başında ikamet eden ruhsuzlardan daha fazla Allah için sevinmektir. Güzel kardeşlerim sizi Allah c.c için seviyoruz ve dua ediyoruz ve bizde bekliyoruz.
  Cevapla
 • abdullah 3 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim AYASOFYA'nın yeniden ibadete açılmasına vesile olanlardan razı olsun. Bu arada Togolu kardeşlerimizden de çünkü 'müminler kardeştirler' bundan dolayı sevincimize ortaklar
  Cevapla
 • Uğur Gökçe 3 hafta önce Şikayet Et
  Fetööö!!!! Bak dünya nerede siz neredesiniz. Demek "Ayasofya gaspedilmiş bir ibadethane" Fatih Sultan Mehmet Han'ın ücreti mukabili satın aldığı ve vakfettiği kutlu mekan. İçinize otursunda bir daha çıknasın acısı. Mescidi Aksamızın kurtuluşunda kahrınızdan geberirsiniz o zaman siz ; ))
  Cevapla
 • Hakan 3 hafta önce Şikayet Et
  Şow mow sen önce somalide yapılan hastaneye bak afrikada tek. Adam 2000km oraya geliyor. Onların duası yeter cebini düşünme her zaman 10 senesıkıntı cekecez ama öbür tarafıda düşün onlarınduası hepimiz içingecerli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Esenyurt'ta korkunç kaza! Araçtan böyle fırladı
Yunanistan ile sürpriz gündem!