Netanyahu'ya tepki çığ gibi büyüyor!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen sektörlere yeterli yardımı yapmadığı gerekçesiyle Tel Aviv'de gösteri düzenlendi.

GİRİŞ 12.07.2020 00:11 GÜNCELLEME 12.07.2020 00:42
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Rabin Meydanı'nı dolduran 2 binden fazla göstericiye, Kovid-19 salgını nedeniyle sık sık sosyal mesafeye dikkat etmeleri için anonslar yapıldı.

Protestoculardan bazılarının, Başbakan Netanyahu'yu kastederek üzerinde "suç başbakanı" yazılı maske takması dikkati çekerken, "Netanyahu evine dön." sloganları atıldı.

Turizm, ulaşım ve hizmet gibi salgından en fazla etkilenen sektörlerin liderleri tarafından organize edilen gösteride, muhalifler de dahil olmak üzere hiçbir siyasi parti yetkilisi davet edilmedi.

Protestoyu düzenleyen gruplar adına yapılan konuşmalarda, salgından etkilenen sektörlere yardım programlarının uygulanmasındaki başarısızlığın sorumlusunun Netanyahu hükümeti olduğu dile getirilirken, mali yardım paketlerinin değiştirilmesi çağrısı yapıldı.İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLECEK

 

İsrailli oyuncu Guy Loel, salgın nedeniyle çalıştığı tiyatronun kapandığı dile getirerek, "Kovid-19'dan korkmuyoruz. Korkarım ki Netanyahu ve bağlantısız hükümetimiz bizi öldürecek. İnsanlar açlıktan ölüyor." ifadelerini kullandı.Vaka sayılarındaki sert yükseliş nedeniyle İsrail yönetimi, 6 Temmuz'da aralarında spor salonları ve gece kulüplerinin de yer aldığı mekanların yeniden kapatılması kararı almıştı. Sinagog ve lokantalara da 20 kişi sınırlandırılması getirilmişti.

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 54
 • Diriliş ve Uyanış 3 hafta önce Şikayet Et
  Ortadoğunun çıban başı İsrail beter olasınız Allah'ın laneti üzerinize olsun..
  Cevapla
 • Aki 3 hafta önce Şikayet Et
  Bir insandan çok nefret ediliyorsa o birilerinin menfaatine dokunmuştur
  Cevapla
 • Huseyin 3 hafta önce Şikayet Et
  Allah ın laneti üzerinize olsun. Amin
  Cevapla
 • Ercan 3 hafta önce Şikayet Et
  Siyonistler sizler yaptıklarınız yanınızdamı kalacak sanıyorsunuz, zülüm ettiniz zülüm göreceksiniz kaçışınız yok.
  Cevapla
 • Sayid 3 hafta önce Şikayet Et
  Baksana herkes bir ağaçın altında toplanmışlar “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek ‘Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır.’ diyecek. Sadece ‘Gargat Ağacı’ bunu söylemeyecek, çünkü o Yahudi ağacıdır.”
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beyrut'ta korkunç şüphe!
Lübnan'daki facia ile ilgili skandal sözler! 'Muhteşem bir havai fişek gösterisi seyrettik'