Lübnan’da korona kısıtlamaları 2 haftalığına geri getirildi

Lübnan’da koronavirüs salgınında artan vaka sayılarının ardından kısıtlamalar 2 haftalığına geri getirildi. Kısıtlamaların 10 Ağustos’ta sona ermesi bekleniyor.

Lübnan’da korona kısıtlamaları 2 haftalığına geri getirildi
Lübnan’da korona kısıtlamaları 2 haftalığına geri getirildi
GİRİŞ 28.07.2020 00:57 GÜNCELLEME 28.07.2020 00:57

Korona virüs salgınının yeniden etkisini arttırması ile birçok ülke kısıtlamaları geri getirmeye başladı. Lübnan, son zamanlarda artan korona virüs vakaları nedeni ile 2 haftalığına birçok kısıtlamayı yeniden uygulamaya başladı. Ülkedeki ibadethaneler, sinemalar, barlar, gece kulüpleri yeniden kapatılarak, spor müsabakaları askıya alındı. Özel şirket, banka ve eğitim kurumları ise sadece Salı ve Çarşamba günü açılacak. Sağlık Bakanı Hamad Hassan, yaptığı açıklamada “Bir adım geriye gitmeli ve salgın yeni başlamış gibi kararlılıkla çalışmalıyız. Daha kötü bir sağlık krizi meydana gelmeden bunu engellemeliyiz” dedi.

Başkent Beyrut’taki Beyrut Uluslararası Havalimanı, Suriye ile olan kara sınırı, limanlar, kritik devlet kurumları, tıbbi kurumlar ile sanayi ve tarım firmaları açık kalmaya devam edecek. Kısıtlamaların 10 Ağustos’ta sona ermesi bekleniyor.

Lübnan’da toplam korona virüs vaka sayısı 3 bin 882’ye, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 51’e yükseldi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünya Türkiye'yi konuşuyor: 'Erdoğan adeta gövde gösterisi yapıyor'
MGK kararları korkuttu: Yunanistan’da adalar telaşı