ABD Kandil'de yine PKK'nın yanında yer aldı!

Türkiye eş zamanlı olarak başlattığı ve özellikle Kandil'de terör örgütü PKK'ya ağır kayıplar yaşattığı operasyonlarla büyük başarılar elde etti. Terörü finanse eden ABD ise TSK'nın başarılı operasyonlarının ardından güç kaybeden PKK'ya desteğe gitti.

ABD Kandil'de yine PKK'nın yanında yer aldı!
ABD Kandil'de yine PKK'nın yanında yer aldı!
GİRİŞ 07.08.2020 04:13 GÜNCELLEME 07.08.2020 04:24
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Kuzey Irak’taki basın yayın organları geçtiğimiz günlerde ABD’li bir heyetin Kandil’e giderek terör örgütü PKK’nın elebaşları ile görüştüğünü iddia etmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı ise apar topar bir açıklama yaparak haberleri yalanlamıştı. Ancak ziyaretle ilgili yeni iddialar geldi.

ABD ASKERİ HEYETİ PKK KONTROLÜNDEKİ BÖLGEDE İNCELEME YAPTI

El- Monitör’ün üst düzey ABD’li bir yetkiliye dayanarak verdiği habere göre, ABD Özel Kuvvetlerinden oluşan askeri heyet Kandil’e gitmedi ama terör örgütünün kontrolündeki bölgelerde incelemelerde bulundu. Türkiye’nin hava harekâtlarıyla vurduğu Zergele kampı ile Kanimasi bölgesini inceleyen ABD askerlerinin, PKK’nın buradaki elebaşlarıyla görüştüğü ve ‘hasar tespiti yaptığı’ öğrenildi.

Görüşmede PKK elebaşları, ABD’li heyete ‘Türk hava saldırılarından duydukları rahatsızlığı’ iletti. Türkiye’nin PKK’nın İran’daki kolu PJAK’a terörist taşıyan bir kamyoneti de hedef aldığını anlatan teröristler, hava harekâtında öldürülen militanları ise Amerikalılara ‘siviller’ olarak göstermek istedi. PKK’lıların ABD askerlerine temel şikayet konusu ise Türkiye’nin 15 Haziran’da başlattığı Pençe-Kartal operasyonu oldu.

PKK’lılar harekâtın örgüte verdiği zararı ABD’lilere uzun uzun anlattı. Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan’la birlikte Kuzey Irak’tan Suriye’ye geçişlerin iyice zorlaştığından bahseden teröristler, Türkiye’nin Irak’a doğrudan erişim sağlayacağından duydukları endişeyi aktardı. Cani örgüt, Başika Üs bölgesindeki Mehmetçik varlığından ötürü hissettikleri endişeyi de Amerikalılarla paylaştı.

ETİKETLER
TSK
YAZDIR
YORUMLAR 38
 • şahin 1 ay önce Şikayet Et
  noolur vuralımda yanlışlıkla vurduk özür dilerim diyelim
  Cevapla
 • Yakup 1 ay önce Şikayet Et
  Terörist deyip vuraydınız conileri. Sonrada pardon derdik. Orda olunca sizide terörist sandık
  Cevapla
 • karadeniz 1 ay önce Şikayet Et
  Vurun bu itleri
  Cevapla
 • Mehmet Emin 1 ay önce Şikayet Et
  Haberimiz yoktu,yanlislik oldu ,GOMUN ONLARI DA KANDILE OLSUN BITSIN...
  Cevapla
 • Veysel 1 ay önce Şikayet Et
  Aslında Amerikalılar orada bulunduğu sırada orayı bombalasaydik çok güzel olurdu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu ABD sizi satar haberiniz olsun!
Yunanistan açıkladı: Türkiye ile görüşmeler İstanbul'da yapılacak