Eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'dan Türkiye'ye teşekkür

Lübnan'ın eski Başbakanı Fuad Sinyora, başkent Beyrut'ta 4 Ağustos'ta meydana gelen patlama sonrasında gönderdikleri acil tıbbi yardım için Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'dan Türkiye'ye teşekkür
Eski Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora'dan Türkiye'ye teşekkür
GİRİŞ 09.08.2020 02:09 GÜNCELLEME 09.08.2020 02:13
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Sinyora yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı ve Yardımcısı Fuat Oktay'ın Lübnan'ı ziyaretiyle gelen nazik, cömert, hızlı, kardeşçe ve insani girişim için teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

'BÜYÜK DOST OLDUĞUNU GÖSTERDİ'

 

Sinyora, "Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü nazik ve cömert yardımıyla Lübnan halkının kıymetli ve büyük bir dostu olduğunu kanıtlamıştır." değerlendirmesi yaptı.

Türkiye'den sağlık, gıda ve tıbbi yardım alanlarında yardım malzemesi geldiğini kaydeden Sinyora, ülkeye Beyrut Limanı'nın yeniden yapılandırılması için yardım teklif edildiğini açıkladı. 

 

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu beraberindeki heyetle resmi görüşmelerde bulunmak ve patlamanın meydana geldiği limanı ziyaret ederek AFAD ve Türk Kızılay ekiplerince yürütülen yardım çalışmalarını izlemek üzere Lübnan'a gelmişti. 

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti. Lübnan Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 158'e yükseldiği, yaralı sayısının da 6 bini aştığı bildirilmişti. 

Beyrut Valisi Mervan Abbud, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın yol açtığı zararın 10 ila 15 milyar doları aşabileceğini belirtmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Nakliyeci Osman 1 ay önce Şikayet Et
  lübnana iş sayesinde 8 kez gittim Allah düşürmesin derim bunlardan dost olmaz
  Cevapla
 • nedim 1 ay önce Şikayet Et
  türkiyede olsa en fazla 2-3 müslüman ülke yardım eder
  Cevapla
 • okan 1 ay önce Şikayet Et
  petrol zengini ülkeler nerede dünyada tek müslüman ülke türkiye mi
  Cevapla
 • ziya 1 ay önce Şikayet Et
  lübnan sünni şii ve hırıstıyanlardan oluşan 3 parclı bir devlet birde dürzi mezhebi var
  Cevapla
 • ömer 1 ay önce Şikayet Et
  bu lübnan tam müslüman değil cumhurbaşkanı hırıstıyan daha önce başbakanlarıda hırıstıyandı bir tv gördüm ambulanslar da haç işareti vardı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sıradan bir taş gibi görünüyor ama... İçinden bakın ne çıktı!
İşte Erdoğan'ın söylediği 'Türkiye modeli'