Netanyahu ile Bahreyn Veliaht Prensi görüştü!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife, iki ülke arasında geçen hafta imzalanan "ilişkilerin normalleştirilmesi" anlaşması sonrası ilk kez telefonda görüştü.

Netanyahu ile Bahreyn Veliaht Prensi görüştü!
Netanyahu ile Bahreyn Veliaht Prensi görüştü!
GİRİŞ 22.09.2020 22:59 GÜNCELLEME 22.09.2020 22:59
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Netanyahu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bahreyn Veliaht Prensi Al Halife ile dostça ve harika bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtti.

Görüşmede iki ülke arasında imzalanan normalleşme anlaşmasını teyit ettiklerini aktaran Netanyahu, "İki ülke arasındaki anlaşmaların hızlı bir şekilde uygulanmaya geçilmesini ve bu barışın nasıl ekonomik, teknolojik ve turistik bir barış yapılabileceğini konuştuk." ifadelerini kullandı.

Netanyahu ayrıca, iki ülke arasındaki iş birliğini somutlaştıracak pratik adımları kısa süre içinde açıklayacağını kaydetti.

Öte yandan Bahreyn haber ajansı BNA'nın haberine göre, Veliaht Prens Al Halife, Netanyahu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde uluslararası barış ve güvenliğin güçlendirilmesi ile refah, istikrar ve barışı desteklemeye yönelik çabaların sürdürülmesinin önemini vurguladı.

Görüşmede ayrıca bölgesel ve uluslararası gelişmelerin yanı sıra İsrail ile Bahreyn arasındaki barışı teyit çerçevesinde birçok alanda ikili iş birliği ele alındı.

Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törende İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı. 

1979’da Mısır’ın, 1994’te Ürdün’ün ve 13 Ağustos'ta Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Bahreyn İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi olmuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • yasar 2 ay önce Şikayet Et
  satılmışlar amonun potifarın laneti üzerinize olsun amen ekirin
  Cevapla
 • Osmanli 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye sizin yeni oyununuzu bozacaktir yakinda goreceksiniz basaramayacaksiniz bunu 15 temmuzdada gorduk..
  Cevapla
 • cerrah 2 ay önce Şikayet Et
  bahreyn kralının sarayı nerde biliyor musunuz, havaalanının içinde, yani sıkıştı mı kaçmak için evin kapısında uçak hazır, bunların milletiyle diniyle ne işi olur, onun bunun kuklası olmaktan başka. Rabbim arap yarımadasını tüm ebu cehl soylarından (Suud,bahreyn,BAE) kurtarsın inşallah.
  Cevapla
 • Murat Demirkan 2 ay önce Şikayet Et
  Allah sizi Kahretsin Hayınlar.
  Cevapla
 • vatan 2 ay önce Şikayet Et
  İsrail filistini eritti sıra bunlara geldi. Mal oğlu mallar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye geneli sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Malezya'da ateş ölçmeyi kolaylaştıran kask üretildi