Katar'ın ardından Arap Birliği'ne bir darbe de Libya'dan

Filistin, Komorlar, Katar, Lübnan ve Kuveyt'in ardından Libya, Arap Birliği dönem başkanlığını da reddetti.

Katar'ın ardından Arap Birliği'ne bir darbe de Libya'dan
Katar'ın ardından Arap Birliği'ne bir darbe de Libya'dan
GİRİŞ 07.10.2020 09:54 GÜNCELLEME 07.10.2020 09:54
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Libya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı Sözcüsü Muhammed El Kıblavi yaptığı açıklamada, Libya'nın Arap Birliği dönem başkanlığı görevini yapmayacağını ve bunu daha iyi koşullarda yapmayı dört gözle beklediğini duyurdu. El Kıblavi, Libya'nın birliğin iç sistemine göre başkanlık hakkında vazgeçmeyeceğini vurguladı.

Öte yandan Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, 22 Eylül'de düzenlediği basın toplantısında, Arap Birliği Genel Sekreterliğinin Arap Barış Girişimine aykırı olarak İsrail ile normalleşen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn’e destek vermesi nedeniyle birliğin dönem başkanlığını bıraktığını duyurmuştu. Filistin'in Arap Birliği dönem başkanlığından çekildiğini duyurmasının ardından Komorlar, Katar, Lübnan ve Kuveyt Arap Birliği dönem başkanlığını reddetmişti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Demir 11 ay önce Şikayet Et
  arap olmadığım için bilemiyorum faydasını zararını.. Türkiye bence çıkmalı bu tirlikten. müslümanları gerçekten sovunucak bşr birlik kurulmalı kesinlikle Suud. bae. mosor olmamalı bı gurupta.
  Cevapla
 • AKP/MHP 11 ay önce Şikayet Et
  dünyada Arab birligi denen birsey yoktur. sade batinin kontrollü elinde bulundurmak istedigidir. dünyada hicbir funksionu yoktur Arab ülkelerinin ve birliginin. satiliklar .
  Cevapla
 • DİRİLİŞ 11 ay önce Şikayet Et
  Arab birliğimi Harab birliğimi.
  Cevapla
 • a. koç 11 ay önce Şikayet Et
  arap birliği degil İslam Birliği çatısı altinda toplanin o araplarin kaçı gelecek
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Bütün Müslüman ülkeler Arap birliğinden çıkmalı çünkü Arap birliği Ingilizlerin teşkilatı. Inglizlerden Müslümanlara asla fayda gelmez bilesiniz. Ingilizler Müslümanların param parça olmasına sebep olmuştur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika yüz yüze eğitim açıklaması
Doğan Kuban hocayı kaybettik