Esaretten kurtarılan kadın Müslüman oldu! Macron karşıladı: Adım artık Sophie değil, Meryem

Mali'de radikal bir grup tarafından esir alınan Fransız aktivist Sophie Petronin 4 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu. Petronin, esaretin ardından Müslüman olduğunu açıkladı. Petronin'i havalimanında Fransa'nın lideri Macron karşılarken, Fransız aktivist kadın, "adım artık Sophie değil, Meryem" ifadelerini kullandı.

Esaretten kurtarılan kadın Müslüman oldu! Macron karşıladı: Adım artık Sophie değil, Meryem
Esaretten kurtarılan kadın Müslüman oldu! Macron karşıladı: Adım artık Sophie değil, Meryem
GİRİŞ 10.10.2020 08:08 GÜNCELLEME 10.10.2020 19:41
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Mali’nin kuzeyinde yer alan Gao bölgesinde çocuklara yardım amaçlı bir kuruluşu yönettiği sırada 24 Aralık 2016’da kaçırılan Fransız aktivist Sophie Petronin, 4 yıl aradan sonra özgürlüğüne kavuştu. Radikal bir grup tarafından Sahel bölgesinde esir edilen Petronin, özgürlüğüne kavuşmasının ardından Müslüman olduğunu ve ismini Mariam olarak değiştirdiğini açıkladı.

 

"ADIM ARTIK MERYEM"

 

Petronin yaptığı ilk açıklamada, "Bugün en büyük mutluluğum ben yokken asistanımın görevi devam ettirmiş olması. Mali için dua edeceğim, Allah’ın merhameti ve rahmeti için yakaracağım çünkü Müslümanım. Siz bana Sophie diyorsunuz ama karşınızda Mariam var" ifadelerini kullandı. Fransız aktivist ayrıca, en yakın zamanda kaçırıldığı Gao’ya tekrar dönmek istediğini dile getirdi.

FRANSIZ LİDERDEN AÇIKLAMA

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise yaptığı açıklamada, Petronin’in özgürlüğüne kavuşmasını "büyük bir rahatlama" olarak nitelendirirken, Petronin’in ailesi ile en güzel dileklerini paylaştığını ifade etti. Macron, Mali’ye teşekkür ederek, bölgedeki terörle mücadeleye devam edileceğini vurguladı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 37
 • Doğukan 3 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek Müslüman olsa Macron karşılamazdı ... Misyonerlik yaptığı kesin ... Çok özel bir ajan olmalı yoksa Macronun ne işi var orada !!!
  Cevapla
 • Maho dayi. 3 yıl önce Şikayet Et
  Macron'un haberi yoktu ki - kadin o an açikladi.
  Cevapla
 • Yüksel 3 yıl önce Şikayet Et
  O an açıkladı, mektupda geçiyor, belli ki, okumadın, önyargılarını kusuyorsun
  Cevapla
 • Dadas 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynen öyle ajan geri dönecek niye biliyormusun
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu fransa var ya, Ayetullah Humeyniyi fransada yıllarca yetiştirdi ve İranda sözde İslam devrimi yaptırdı.Müslümanların yüreğine hançeri saplandı ve İslam dünyasını ortadan ikiye böldü. İran Kabe'de kan döktü, Suriyede müslümanları katletti, bize karşı Pkk'yı destekledi, şimdi de ermenilere silah yardımı yapıyorlar.Fransızların hainliğini ve sinsiliğini az görmemek lazım.
  Cevapla
 • İsmail Çelik 3 yıl önce Şikayet Et
  Fransa adına Afrikayı sömüren MİSYONER Müslüman olsa ne olur olmasa ne olur. Orada yediği haltları saklamak için takiyye yapıyorsa. Takdir Allah'ın
  Cevapla
 • Bozkurt 3 yıl önce Şikayet Et
  Bizde sizin gibi terörist devletlerle mücadele edeceğiz ömrümün sonuna kadar inşallah
  Cevapla
 • Muhammed 3 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah subhallah, primci Macron'a da Müslümanlık nasip olsun inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mourinho gözlerinin yaşına bakmadı! Fenerbahçe'de yaprak dökümü
Transferde mutlu son! Fenerbahçe milli futbolcuyu İstanbul'a getirdi