Ve Trump'ın son test sonucu açıklandı!

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni tip koronavirüs testinin negatif çıktığını açıkladı. Trump, kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesi'nde 3 gece kaldıktan sonra pazartesi taburcu edilmişti.

Ve Trump'ın son test sonucu açıklandı!
Ve Trump'ın son test sonucu açıklandı!
GİRİŞ 13.10.2020 00:38 GÜNCELLEME 13.10.2020 01:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımla koronavirüse yakalandığını duyuran ve tedavi altına alınan ABD Başkanı Donald Trump'ın Kovid-19 testi negatif çıktı.

Beyaz Saray, Trump'ın Doktoru Sean Conley'in Kovid-19 tedavisine Beyaz Saray'da devam eden Trump'ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı.

Trump'ın son Kovid-19 testleri hakkında kendisine çok sayıda soru geldiğine işaret eden Conley, "Trump'a arka arkaya günlerde Abbottt BinaxNOW antijen testiyle yapılan Kovid-19 testlerinin sonucu negatif çıktı." ifadesini kullandı.

Bu testin şu andaki durumunu belirlemek adına, Başkanın izolasyon döneminde kullanılmadığını belirten Conley, "Trump'ın şu anki durumuna karar vermek için antijen testleriyle birlikte, ek klinik ve laboratuvar veriyi de kullandık." açıklamasını yaptı. 

Conley, yaptıkları tetkiklerin ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) rehberleri sonucunda, Trump'ın diğer kişilere hastalık bulaştırmayacağı kanısında olduklarını da vurguladı.

1 Ekim Perşembe gününü 2 Ekim Cuma gününü bağlayan gece koronavirüse yakalandığını duyuran Trump, 2 Ekim Cuma günü kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesinde 3 gece kaldıktan sonra geçen pazartesi günü taburcu edilmişti.

NE OLMUŞTU?

1 Ekim Perşembe'yi 2 Ekim Cuma'ya bağlayan gece Kovid-19'a yakalandığını duyuran Trump, kaldırıldığı Walter Reed Askeri Hastanesi'nde 3 gece kaldıktan sonra pazartesi taburcu edilmişti.

Tedavisine Beyaz Saray'daki konutunda devam edilen Trump'ın doktoru Sean Conley, son açıklamasında, "Cumartesi günü, Başkan'a Kovid-19 tanısı konulalı 10 gün olacak. Sağlık ekibinin uyguladığı ileri seviyeli tanıların ilerlemesine baktığım zaman, cumartesi günü Başkan'ın güvenli bir biçimde kamusal işlerine dönmesini bekliyorum." ifadesini kullanmıştı.

ETİKETLER
test sonucu
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • OLAY VAHİM 11 ay önce Şikayet Et
  Bu BİR OYUN , ve oyun İÇİNDE OYUN VAR , o kadar çok mesaj varki, normal bizler anlayamayız...
  Cevapla
 • Osman ali 11 ay önce Şikayet Et
  Bu tarihe geçmeli başkan iki günde hoop ayakta millet ölüyor aşı bulundu da hastalık çıkmadan bizim mi haberimiz yok cinsinden ve bu bir skandal veya şov en kötüsü bu kadar insan ne diye ölmüş acaba bu kadar basitte hala ölüyor can çekiyor dünya bunların pişkinliğine bak edepsizce
  Cevapla
 • temel 11 ay önce Şikayet Et
  rekor bir gunde hasta iki gunde iyi ve bir kac gunde hic hastalik kalmiyor bu kadar ucuz sov olmaz demek fakire cok bulasiyor bu hastalik bu kadar kisa zaman da hepsini nasil yapti kisaca ben inanmiyorum
  Cevapla
 • Güneş 11 ay önce Şikayet Et
  kim inanır ? kadir inanır.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
İmamoğlu Yunanistan'da: Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna cevap! Türkiye'yi şikayet etti