Türkiye'nin eğittiği General Haşimov'u şehit eden Ermeni komutan öldürüldü

Türkiye'de eğitim gören Azerbaycanlı General Polat Haşimov'un katledilmesini planlayan ve ardından Başbakan Nikol Paşinyan tarafından "Milli Kahraman" madalyası alan Ermeni komutan Ruben Sanamyan öldürüldü.

Türkiye'nin eğittiği General Haşimov'u şehit eden Ermeni komutan öldürüldü
Türkiye'nin eğittiği General Haşimov'u şehit eden Ermeni komutan öldürüldü
GİRİŞ 14.10.2020 11:05 GÜNCELLEME 14.10.2020 12:23
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Ermenistan ile Azerbaycan arasında artan gerginlik devam ediyor. Yaklaşık 3 ay önce Erivan yönetimi yine Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine saldırmış ve burada Kolordu Komutanı Tümgeneral Polat Haşimov, Albay Ilgar Mirzaev, iki binbaşı, 2 astsubay ve bir er şehit düşmüştü.

 

Tümgeneral Polat Haşimov (en sağda)

"TÜRK DOSTU" ASKERLER ÜLKELERİNDE ÇOK SEVİLİYORDU

 

Şehit düşen general, albay ve iki binbaşı, Türkiye'de eğitim görmüş, "Türk dostu" olarak askerin ve halkın sevgisini kazanmışlardı. 2016 Nisan'ında Taliç bölgesinde Ermenilerle yaşanan çatışmada büyük kahramanlık gösterdiği için, General Haşimov'un adı bir karakola verilmişti. Hatta devlet tarafından kendisine bir ev hediye edilmişti. Ancak o general hediye edilen evi bir şehit ailesine bağışlamıştı.

KANI YERDE KALMADI

O dönem, bu saldırının arkasında Fransa'nın olduğu belirtilmişti. Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin bugünkü gücüne kavuşmasında büyük pay sahibi olan Haşimov'un öldürülmesini planlayanlardan biri de Ermeni komutan Ruben Sanamyan'dı. Bu harekat sonrası Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından da "Milli Kahraman" ilan edilmişti. Ancak sahadan gelen yeni bilgiye göre; Ruben Sanamyan cephe hattında öldürüldü.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 40
 • zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz kalleşçe cephe hattı olmayan Azerbaycan içerisindeki komutanı Ermenistandan attığınız roketle şehit ettiniz. Belli ki bu koordinatlar size casuslar tarafından ya da Rus veya ABD uyduları tarafından verilmiş idi. Ama biz cephe hattında savaşarak sizin leşlerinizi böyle yere sereriz.
  Cevapla
 • Burak 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk dostu değil onlar. Zaten Türk askeri.
  Cevapla
 • Aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  Mümkünse. Ermeni komuta kademesinin. sahada bulunduğu yerler dinlemeler yapılarak tespit edilip nokta atışlarla yok edilmeli
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Darısı parişinyan ın başına
  Cevapla
 • Murat Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk ordusu ile Azeri ordusu birleşmeli, yoksa ermeniler daha çok katliam yapacak, batının emriyle.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kurtulmuş açıkladı: Anketlerde AK Parti açık ara birinci
Kılıçdaroğlu'ndan bürokrasiye tehdit: Son çağrım, Pazartesi itibarıyla durun