Yunan milletvekilinden çarpıcı Türkiye itirafı: Başarısız olduk

Yunan milletvekili Giorgos Tsipras, Yunanistan ve Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye karşı uyguladığı politikada başarısız olduğunu itiraf etti.

Yunan milletvekilinden çarpıcı Türkiye itirafı: Başarısız olduk
Yunan milletvekilinden çarpıcı Türkiye itirafı: Başarısız olduk
GİRİŞ 18.10.2020 14:32 GÜNCELLEME 18.10.2020 16:43
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin Oruç Reis sismik araştırma gemisini beraberindeki donanmayla birlikte yeniden Doğu Akdeniz'e göndermesi Yunan medyasında gündem oldu.

 

Kanuni sondaj gemisinin de bölgeye geldiğini aktaran Yunan medyası, "2020 yılının en modern sondaj gemilerinden biri ve Türkiye şimdi onu satın aldı. Çok büyük ağırlıklarda sondaj yapabilme kabiliyetine sahip. Bu özel sondaj gemisi çok daha büyük derinliklerde araştırma yapmak için üretildi" ifadelerini kullandı.

Yunan milletvekili Giorgos Tsipras da bölgede yaşanan gelişmeler hakkında konuştu.

 

Yunanistan Türkiye'ye hep bir tolerans gösterdiğini söyleyerek gülünç sözler sarfeden Tsipras, "Meis çevresinde olup bitenler ve iki ay öncesinin olayları da Erdoğan'ın politikası olarak ele alınmalı. Onlara karşı bir hoşgörü olduğu sürece ve Yunanistan tarafından kararlı bir duruş olmadığı sürece bu böyle devam edecek. Şimdiye kadar Türklere hep bir tolerans gösterdik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'ın reflekslerini ölçtüğünü iddia eden Tsipras, Yunan hükümetinin Avrupa'ya kırmızı çizgiler çizdirebilecek bir politikası olmadığını söyledi.

Yunanistan'ın büyük bir kriz içinde olduğunu ve eskisinden daha kötü durumda olduğunu dile getiren Tsipras, Türkiye'nin Batılı ülkelere diz çökmediğini itiraf etti.

Tsipras, "Yunanistan ve Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye karşı uyguladığı politika başarısız oldu. Bunun doğruluğu Türkiye'nin bugünkü duruşuyla kanıtlanmıştır. Başarısız Avrupa politikası ve Yunanistan'ın Türkiye yönelik baskıları var ama yeterince baskı yapamadık" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 22
 • İbraam 3 yıl önce Şikayet Et
  Hainlikle ikiyüzlülük riyayla çaldığınızı.kanınızla geri vereceksiniz.sıranızı bekleyin aşşalık barbarlar
  Cevapla
 • Yasar 3 yıl önce Şikayet Et
  Yavuz hırsız ev sahibini bastırır dedileri bu meis dahil bütün adaları silahlandırdık demiyorda
  Cevapla
 • neyse o 3 yıl önce Şikayet Et
  Hahaha bunlara Hot dedik yıkıldılar
  Cevapla
 • VATAN 3 yıl önce Şikayet Et
  Siz Yunanlılar anlamadığınız tek şey şu bunu bilin Avrupa birliği denen basiret siz ülke topluluğunun sizden çok çok daha çok DİRİ REFLEXLİ SAĞLIKLI İDEALİST GELECEĞİNİ KENDİ KURGULIYAN TÜRK MİLLETİNE İHTİYACI VAR SİZ BOŞUNA BEKLİYORSUNUZ UNUTMAYIN.
  Cevapla
 • Hkalem 3 yıl önce Şikayet Et
  Otur oturma Adaları tekrar alacağız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayraktar AKINCI TİHA'dan süpersonik füze ile atış! Hedef tam isabet vuruldu
Küresel meseleler için yerel yaklaşımlar panelinde Başkan Altay'dan önemli mesajlar