Aşiretlerden Türkiye açıklaması: Güvenecek başka kimsemiz yok

Şanlıurfa'da bir araya gelen Suriyeli 50 aşiretin temsilcisi, saldırıları nedeniyle hem ülkelerindeki terör örgütü YPG/PKK'ya hem de Ermenistan'a tepki gösterdi. Aşiretler adına hazırlanan ortak basın açıklamasını okuyan aşiret reislerinden Duğaym, ülkelerindeki savaş bitinceye kadar Türkiye'den başka güvenecekleri kimse olmadığını ifade etti.

Aşiretlerden Türkiye açıklaması: Güvenecek başka kimsemiz yok
Aşiretlerden Türkiye açıklaması: Güvenecek başka kimsemiz yok
GİRİŞ 19.10.2020 12:02 GÜNCELLEME 19.10.2020 12:02
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Karaköprü ilçesinde toplanan Suriye'nin farklı kentlerinde bağları olan 50 aşiretin temsilcisi, ortak basın açıklaması yaptı.

Aşiretler adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan aşiret reislerinden Hasan Duğaym, ülkelerindeki savaş bitinceye kadar Türkiye'den başka güvenecekleri kimse olmadığını belirtti.

Ülkelerindeki iç savaşın başından beri yaptığı insani yardımlardan dolayı Türkiye'ye teşekkür eden Duğaym, şunları dile getirdi: "Türkiye ayrım yapmadan bizi ülkeye aldı. Türkiye'nin bu davranışını unutmayacağız, tarih bunu yazacaktır. Bizim başımıza bir sürü bela geldi. Esed bize çok zulmetti. Bu yüzden de halkımız oradan ayrıldı. Biz gurbetteki Suriyeli aşiretler olarak ülkemizde kalan diğer aşiretlere destek amacıyla toplandık."

"Biz buradan tekrar sesleniyoruz, kendi ülkemize ve toprağımıza geri döneceğiz" diyen Duğaym, şöyle devam etti: "Elbet bir gün Suriye'de de işler yoluna girecek. Batı destekçisi terör örgütleri her zaman olduğu gibi şimdi de Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısında yer alıyor. Diğer ülkelerde, Libya'da da yer aldılar. Nerede bir zalim varsa terör örgütleri her zaman onlarla iş tutuyor, onlara taşeronluk yapıyor. Şu an Azerbaycan'daki Müslüman kardeşlerimiz de Ermenistan'ın saldırıları nedeniyle büyük sıkıntı ve zor günler geçiriyor. Biliyoruz ki sonunda kazanan hakkın yanında olan mazlumlar olacaktır."

Dugaym, toplantının ardından bazı aşiret liderlerine Suriyelilere yönelik yaptıkları yardım ve desteklerinden dolayı plaket verdi.

Açıklamaya katılan bazı aşiret reisleri de kısa konuşmalarla tepkilerini dile getirdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • uquraslan 1 yıl önce Şikayet Et
  kaç senedir ne işe yaradınızda bu işi yapacaksınız. zenginlik içinde yaşadınız karşılığını verin
  Cevapla
 • Hakikat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizimde güvenebileceğimiz sağlam aşiretlere ülke sevdalılarına ihtiyacımız var birlik olursak var oluruz ayrılırsak yok oluruz
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yine de helal olsun size... TÜRKİYE devletinin yapmış olduğu yardımlara nankörlük etmiyorsunuz... Elbet birgün gelicek ve Hak yerini bulucak, batıl yerle bir olucaktır
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 yıl önce Şikayet Et
  ALİ kardeşim,onlar gerçek Müslüman kürtler değiller... Aramıza sızmış olan ermeni asıllı varlıklar...
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Kürtler nangörlük yapıyor o kadar yardıma rağmen hdpndiyor PKK diyor
  Cevapla
 • hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  O kadar insansınız sokmayın veya barındırmayın topraklarınızda madem pkk itlerini
  Cevapla
 • Savaş Aşık 1 yıl önce Şikayet Et
  Hele dediği lafa bak. 90 yıldır sanki biz barındırmamışız hiç de, adamlara laf ediyor bir de.
  Cevapla
 • Muhlis EKİNCİ 1 yıl önce Şikayet Et
  Batılı kâfirler pkk yı silah ve para ile destekleyip arapları topraklarınfan kovdu.Ne müsadesi.Biz afrin bab ve menbiçten bu eşkıyaları kovarken karşımızda kim vardı bir hatırlayın lütfen.Batıda rusya doğuda ABD.
  Cevapla
 • cihad 1 yıl önce Şikayet Et
  burada yorum yapan arkadaşlara: azerbaycan devlet olarak savaşıyor bunlar dünya devletlerine karşı savaşıyor ama bunlarda siha yok silah bile yok ne yapsınlar uçağa,tanka taş mı atsınlar. bizim kardeşlerimiz istediği kadar kalabilirler.
  Cevapla
 • doctorwho 1 yıl önce Şikayet Et
  Bayırbucak Türkmenlerinin hipersonik füzeleri mi vardı da hem Rus kafirine ham de Esad kafirine karşı savaştı?...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sokak köpeği dehşeti! İş adamı canını zor kurtardı
Aşılardaki yan etkilerle ilgili ezber bozan sonuç! (19 Ocak 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)