Koronavirüste yeni gelişme: Semptomlar aylarca sürüyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili Oxford Üniversitesi'nde yeni bir araştırma yapıldı. Koronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra taburcu edilen insanların bir çoğunda nefes darlığı, halsizlik, anksiyete ve depresyon gibi belirtilerin 2 veya 3 ay daha görüldüğü tespit edildi.

Koronavirüste yeni gelişme: Semptomlar aylarca sürüyor
Koronavirüste yeni gelişme: Semptomlar aylarca sürüyor
GİRİŞ 20.10.2020 00:56 GÜNCELLEME 20.10.2020 02:49

İlk olarak Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde 1 milyon 120 binden fazla insan hayatını kaybetti, 40 milyonu aşkın insan ölümcül salgına yakalandı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte vaka sayıları hızla artış gösterirken, korkutucu bir açıklama geldi.

SEMPTOMLAR 2 VEYA 3 AY DAHA GÖRÜLÜYOR

Oxford Üniversitesi'ndeki bilim insanları, koronavirüs teşhisiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra taburcu edilen hastaları inceleyen bilim insanları, bu insanların uzun süreler boyunca hastalığın belirtilerini gösterdiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Hastanede sağlığına kavuşan hastalarda nefes darlığı, halsizlik, anksiyete ve depresyon gibi belirtileri 2 veya 3 ay boyunca daha görülüyor" ifadesi kullanıldı.

HASTALARIN İÇ ORGANLARINDA DA ANORMALLİKLER TESPİT EDİLDİ

Öte yandan bilim insanları ayrıca bu hastaların iç organlarında bazı anormallikler tespit edildiğini de söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Pfizer/BioNTech aşısının İngiltere'ye sevkiyatı başladı
İsrailli ırkçı fanatiklerden İslam’a hakaret