İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak

İsrail'in ikinci büyük hava yolu şirketi Arkia'nın, 2021 başından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri'nin 7 emirliğinden biri olan Dubai'ye günlük seferlere başlayacağı belirtildi.

İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak
İsrail'den Dubai'ye uçuşlar 2021 başında başlayacak
GİRİŞ 21.10.2020 02:52 GÜNCELLEME 21.10.2020 02:52

İsrail merkezli Walla haber sitesine göre, Arkia International Üst Yöneticisi Oz Berlowitz yaptığı açıklamada, "Dubai'ye ilk doğrudan uçak bileti satışlarını başlatan şirket olmaktan gurur duyuyoruz." ifadesini kullandı. 

Berlowitz, Dubai'ye sefer düzenleme kararının, özel sektör, iş adamları ve gruplar ile konferans organizatörlerinden gelen yoğun talep nedeniyle alındığını bildirdi. 

Berlowitz, yakın bir zamanda Şarika Emirliği ile Bahreyn'e de doğrudan uçuşları başlatma konusunu değerlendirdiklerini kaydetti. 

Dün, BAE'den İsrail'e yapılan ilk üst düzey ziyarette, iki ülke arasında vize muafiyeti anlaşmasının da aralarında bulunduğu 4 anlaşma imzalanmıştı.

İsrail ve BAE, pazar günü, Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı ile Abu Dabi ve Dubai havalimanları arasında haftalık 28 uçuş gerçekleştirme konusunda anlaşmaya varmıştı. 

İsrail'den BAE'ye ilk uçuşun ise salı günü yapılması bekleniyor.

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Teröritbaşı Cemil Bayık Fransız gazetesine yazdı! Türkiye'yi hedef aldı
Son dakika haberi: 27 Kasım koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı