BAE'den Peygamberimize iftira: İsrail'den özür dilediler

İsrail ile normalleşme kararı alan ve bu kararını, Washington'da attıkları imza ile resmiyete taşıyan BAE'den bu sefer de skandal açıklama geldi. BAE Veliaht Prensi Zayed’in paralı gazetecisi Hamad Al Mazrouei, İsrail gazetesine verdiği röportajda, alçak ifadelerde bulundu. Mazrouei, Peygamber Efendimize iftira atarak ''629’da Medine’den ihraç edilen Hayber Yahudileri için İsrail’den özür diliyorum” dedi.

BAE'den Peygamberimize iftira: İsrail'den özür dilediler
BAE'den Peygamberimize iftira: İsrail'den özür dilediler
GİRİŞ 23.10.2020 03:59 GÜNCELLEME 23.10.2020 04:00
Bu Habere 424 Yorum Yapılmış

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikeri (BAE) arasında imzalanan normalleşme anlaşmasının ardından iki ülke açıkça İslam ve Müslüman karşıtlığı üzerinden ilişkilerini geliştiriyor. BAE'nin bu anlaşma sonrası skandal adımlarına bir yenisi daha eklendi.

 

 

PEYGAMBERİMİZE ALÇAKÇA İFTİRA ATTILAR

BAE’de Zayed’in paralı gazetecisi Hamad Al Mazrouei, İsrailli bir gazeteye röportaj vererek alçakça ifadelerle Peygamber Efendimiz’e (S.A.V.) suçlamalar yöneltti. Peygamber Efendimize ‘Hayber'de Yahudilere haksızlık etme’ iftirasını atan Mazrouei, “Onları Medine’den kovdu. 629’da Medine’den ihraç edilen Hayber Yahudileri için İsrail’den özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

'YAHUDİLERE TAZMİNAT ÖDEYİN'

Bununla da yetinmeyen Mazrouei, Suudi Arabistan’a “Yahudilere tazminat ödeyin” çağrısı yaparak şunları söyledi: “Suudi Kralı Selman ve oğlu Muhammed bin Selman’ın başını çektiği Suudi yönetimini Yahudi örgütlerine tazminat ödemeye çağırıyorum. Paralarını, işlerini ve evlerini kaybettiler. Hicaz topraklarının sahibidirler. Suudi yönetimi şimdi bazı Yahudilere vatandaşlık vermeli ve onlara maddi tazminat ödemeli.”

TEPKİLER SONRASI ZAYED'İN DESTEK VERDİĞİNİ AÇIKLADI

Tepkiler üzerine önce bu sözlerinin sadece kendi fikirleri olmadığını, bu öneriyi Zayed’in emri ile gündeme getirdiğini ima eden mesajlar paylaşan Mazrouei, tepkiler daha da artınca de “Yanlış çeviri yapıldı” diyerek çark etmeye çalıştı. Röportajdan sonra İsrail’e giden Mazrouei, İsrailli ünlü isimler tarafından havalimanında kahramanlar gibi karşılandı.

YORUMLAR 424
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  BA Emiri :Ahlaksızlıkların başkanı, müslüman görünümlü şeytan, satılmış şarlatan uşaktır.
  Cevapla
 • sahtekarsın 3 yıl önce Şikayet Et
  madem müslüman karşıtısın, o üzerindeki tertemiz beyaz elbiseyi çıkart, rahip elbisesi giy, dövme yaptır, metal takılar tak, yırtık kot giy. kanıbozuk, sütü bozuksun sen, en adi şerefsz yaratıksın
  Cevapla
 • Elif 3 yıl önce Şikayet Et
  Peygamberimizin yaşadığı topraklardasınız sırf arapsınız diye.yapayacaksanız siz çıkın biz girelim o topraklara
  Cevapla
 • Semra 3 yıl önce Şikayet Et
  CANM PEYGAMBERİMİZ nasıl bakacagiz yüzüne
  Cevapla
 • Hacı yatmaz 3 yıl önce Şikayet Et
  Sıfatına bakınca zaten fazla söze gerek kalmıyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'li asker İsrail Büyükelçiliği önünde kendini yaktı! Dünyada gündem oldu! ABD basını...
Liderlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğum günü tebriği