Fransa'da camiye ölüm tehditli mesaj bırakıldı

İslam ve Müslümanların hedef alındığı, İslamofobik saldırıların artış gösterdiği Fransa'daki Vernon Camisi'ne tehdit mesajı bırakıldığı bildirildi.

Fransa'da camiye ölüm tehditli mesaj bırakıldı
Fransa'da camiye ölüm tehditli mesaj bırakıldı
GİRİŞ 28.10.2020 01:32 GÜNCELLEME 28.10.2020 01:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Islam&Info'nun Twitter hesabındaki paylaşıma göre, ülkenin kuzeyindeki Vernon kentindeki caminin posta kutusuna bırakılan notta, Türklere, Araplara ve cami cemaatine yönelik ölüm tehdidi ve hakaret mesajları yer aldı.

"Savaş başladı, sizi ülkemizden çıkaracağız. Samuel'in ölümünün hesabını vereceksiniz." ifadelerinin yazıldığı mesajda, başörtülü Müslüman kadınlara yönelik çirkin ifadeler de kullanıldı. Ülkede yakın zamanda Pantin Camisi, yöneticilerinden birinin sosyal medyadaki paylaşımı gerekçe gösterilerek 6 aylığına kapatıldı.

MACRON, MÜSLÜMANLARI HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Fransa'da 16 Ekim'de Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesinin ardından, Macron'un büyük bir kısmının İslam'ı ve Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunması ile Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin binaların duvarlarına yansıtılması İslam dünyasında tepki ve protestolarıyla karşılaşmıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron açıklamasında, Hazreti Muhammed'e yönelik karikatürleri yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişti. Macron'un bu açıklamaları İslam dünyasında tartışmalara ve protestolara yol açmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Sacit genc 3 yıl önce Şikayet Et
    Ellerin dert gormesin müslüman iki cihanda aziz olasın baş kesmekle iftihar sin muslumanlar birlik olmadıkça İslamiyet'e peygamberimize saldırı herzaman olacaktır Rabbim bize izan versin
    Cevapla
  • samsa çavuş 3 yıl önce Şikayet Et
    eyfel kulesine sancak dikmenin zamanı geldi..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Askeri helikopter zorunlu iniş yaptı! 1 yaralı
İmamoğlu'nun 'Borçlanma' iddiasına AK Parti'den Jet cevap: Teraziye gelmeyen yalancıdır