PKK Sempatizanları ve HDP’den TRT’ye Tehdit

TRT Kurdi kanalında ekranlara gelen skeç programı Pivaz (Soğan) PKK sempatizanları, HDP Grup Başkanvekilleri ve milletvekillerinin hedefi oldu. Skeçte oynayan oyuncular ve TRT Kurdi kanalı, sosyal medyada hedef haline getirilerek, tehdit edildi.

GİRİŞ 28.10.2020 15:17 GÜNCELLEME 28.10.2020 16:15
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

PKK’ya yakınlığı ile bilinen Jiyan Haber isimli internet sitesi yazarlarından İdris Yayla, TRT Kurdi kanalında yayımlanan Piyaz (Soğan) isimli Kürtçe skeç programından bir kesit alıntılayarak “TRT dizisinde eş başkanlık ve HDP’ye karalama, kayyıma övgü” ifadelerinin yer aldığı Twitter paylaşımında bulundu. 

 

 

TRT'YE SOSYAL MEDYADAN TEHDİT

 

 

Paylaşım sonrasında Türkiye aleyhine birçok yalan haber paylaşımlarıyla tanınan HDP destekli artigerçek.com isimli haber sitesi, İdris Yayla’nın paylaşımını HDP İstanbul Milletvekili Züheyla Gülüm ve HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın görüşleri ile haberleştirdi. 

HDP Grup Başkan Vekilleri ile HDP Siirt, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul ve Antalya milletvekillerinin Twitter’da TRT Kurdi’ye yönelik başlattıkları linç girişiminde PKK sempatizanlarından hem kanala hem de skeçte oynayan oyunculara karşı küfür ve tehdit paylaşımları geldi.   

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Gül. 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ellerindeki rengler ne anlama geliyor
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Müslüman Kürtler PKK'lı kâfirler konusunda bilinçlendirilmeli... HDP denilen mikrop yuvasının kâfir yuvası olduğu gözler önüne serilmeli...
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Müslüman Kürtler PKK'lı kâfirler karşısında daha cesur olmalı ki Siyonizm'in tasmalı katili HDP denilen mikrop yuvası dagitilsin...
  Cevapla
 • Harun 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kürt falan değil. Bunlar aşağılık köpekler.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar Ermeni dölü, Kürtlükle zerre alakaları yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Trump Beyaz Saray'dan ayrıldı
Canlı yayında ilginç 'Bunak kadın' diyaloğu! Durakoğlu ile Ayşenur Arslan alay konusu oldu