Kadirov'dan Macron çıkışı: İstifa etmeye hazırım!

Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti’nin lideri Ramazan Kadirov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un söylemlerinin insanları terörizme yönelttiği yönündeki açıklamasının arkasında durduğunu belirterek “Bu duruşumu değiştirmemek için canımı vermeye hazırım” dedi.

Kadirov'dan Macron çıkışı: İstifa etmeye hazırım!
Kadirov'dan Macron çıkışı: İstifa etmeye hazırım!
GİRİŞ 28.10.2020 22:03 GÜNCELLEME 28.10.2020 22:16
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Kadirov daha önce yaptığı bir açıklamada Macron'un ifade özgürlüğü bahanesiyle Hz. Muhammed'in karikatürlerini meşrulaştırarak, insanları ve özellikle gençleri teröre yönelttiğini söylemişti.

 

 

Çeçen liderin Macron ile ilgili açıklamaları üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Sözcüsü Dmitriy Peskov “Rusya’nın dış politikasını ülkenin idari birimlerinin liderleri değil, devlet başkanı belirler” demişti. Bu yorum üzerine sosyal medyadan açıklama yapan Kadirov “Macron hakkındaki duruşumu değiştirmemek için istifa etmeye, zarar görmeye ya da canımı vermeye hazırım” ifadesini kullandı.

"AYNI ŞEYİ 100 KEZ DAHA SÖYLERİM"

Macron ile ilgili aynı ifadeleri 100 kez daha tekrar etmeye hazır olduğunu belirten Çeçen lider, “Dinini son derece seven ve Kur'an-ı Kerim’e harfiyen uyan bir kişi olarak bu benim hakkım” dedi. Peskov’un konuya dair kendisine yönelik eleştirilerine cevap veren Kadirov, “Dış politikadan kimin sorumlu olduğunu bana hatırlatmaya gerek yok, ben bunu zaten biliyorum. Ben bir siyasi olarak değil, dinini seven bir Müslüman olarak görüşümü dile getirdim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 52
 • Elmimko 1 ay önce Şikayet Et
  bravo
  Cevapla
 • bekle gör 1 ay önce Şikayet Et
  Bağımsız birer müslüman Türk devleti olan Orta Asya Türkî cumhuriyetlerinin liderlerinden de bu kadarını beklemek hakkımızdır. Ne dersiniz? Bir özerk cumhuriyet lideri kadarını yaparlar mı?
  Cevapla
 • Tuncay 1 ay önce Şikayet Et
  Rus çakali kafirov. Allah seni bildigi gibi yapsin.
  Cevapla
 • asilzade 4 hafta önce Şikayet Et
  Aferin Tuncay gardaş. Katılıyorum sana.
  Cevapla
 • LacivertE 1 ay önce Şikayet Et
  Tasması Putin' in elinde olan bu it şimdi imaj düzeltme peşinde...yersenn...
  Cevapla
 • Xalid. 1 ay önce Şikayet Et
  Allahım sən millətimizi şər niyyətli Yezid kafir düşüncəli insanlardan qoru Amin nə pis plan quyu qaziblarsa Azərbaycan xalqına qazdixlari quyuya pis niyyətlə özləri düşün inşəllah Amin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Harita yeniden şekilleniyor! Türkiye'deki 4 ilin lehine olacak!
Kılıçdaroğlu Yunan Basınına manşet oldu! (4 Aralık 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)