ABD'den dünyaya meydan okuyan test! Görüntüler paylaşıldı

ABD Hava Kuvvetleri Küresel Taaruz Komutanlığı, nükleer başlık taşıyabilen kıtalararası balistik füze 'Minuteman III'ün dün gece denendiğini bildirdi. Denemenin, ABD'nin nükleer gücünün güvenli, etkili ve 21'inci yüzyıl tehditlerini bertaraf edecek durumda olduğunu gösterdiği açıklandı.

GİRİŞ 29.10.2020 22:50 GÜNCELLEME 29.10.2020 22:50
Bu Habere 115 Yorum Yapılmış

Komutanlıktan yapılan yazılı açıklamada, California'daki Vandenberg Hava Üssü'nde denenen kıtalararası balistik füzesinin nükleer başlık taşımadığı ifade edildi. Söz konusu denemenin, ABD'nin nükleer gücünün güvenli, etkili ve 21'inci yüzyıl tehditlerini bertaraf edecek durumda olduğunu gösterdiği belirtilen açıklamada, "Kıtalararası balistik füzenin atmosfere dönüş aracı, Kwajalein Adası'na kadar yaklaşık 4 bin 200 mil mesafe kat etti." bilgisi verildi.

Nükleer başlık taşıyabilen kıtalararası balistik füze 'Minuteman III

Kıtalararası balistik füzeler, atmosferin dışında çıktıktan sonra dünya üzerindeki hedeflerini vurmalarını sağlayan bir atmosfere geri dönüş aracı ile fırlatılıyor. Nükleer kapasiteli füzenin seçime günler kala test edilmesi dikkati çekti. Komutanlık, sosyal medya hesabından söz konusu fırlatmanın görüntülerini de paylaştı.

Nükleer başlık taşıyabilen kıtalararası balistik füze 'Minuteman III

KAYNAK: AA
YORUMLAR 115
 • Mehmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Şehit olmak için yanıp kavruldum, kül oldum, ey Allah'ım şu küffara savaşıp onları yerle bir etmeyi bizlere nasip eyle, layık eyle. Amin, amin, amin kere amin
  Cevapla
 • Cesur 3 hafta önce Şikayet Et
  ABD silahları güya güvenli, etkili ve 21.yüzyıl tehditlerini bertaraf ediyormuş.Bana çok komik geliyor.Japonya'ya atom bombasını ABD atmadı mı? Sizin güvenilirliğinizi kaybettiniz.
  Cevapla
 • Kahrol ABD 3 hafta önce Şikayet Et
  Dünyaya en büyük tehtid sizsiniz. Sömürgeci katiller
  Cevapla
 • yılmaz 3 hafta önce Şikayet Et
  20 yüzyılın olduğu gibi 21 yüzyılında en büyük tehlikesi abd ve yandaşlarıdır.Dünyada terörist çıkaran onu besleyen ve onlara silah satan ülkelerin başında abd gelir.
  Cevapla
 • Ömer Özdoğan 3 hafta önce Şikayet Et
  Şu füzeyi başlarına geçirecek bir yazılım bulunur inşaallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2. Kandil'e kuşatma
Son dakika: Emniyet'ten FETÖ'ye büyük operasyon: Türkiye'ye getirildi