ABD Genelkurmay Başkanı'ndan 'darbe' açıklaması

Seçim heyecanı yaşayan ABD'de tartışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Genelkurmay Başkanı Mark Milley, "Herhangi bir huzursuzluk anında ABD ordusunun hiçbir rolü olmayacak, Trump'ı Beyaz Saray'dan çıkarmak bizim görevimiz değil" ifadelerini kullandı.

ABD Genelkurmay Başkanı'ndan 'darbe' açıklaması
ABD Genelkurmay Başkanı'ndan 'darbe' açıklaması
GİRİŞ 04.11.2020 16:44 GÜNCELLEME 04.11.2020 16:44
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in geçtiğimiz hafta sonu üst düzey generaller ve haber sunucularıyla gizli bir video-toplantı gerçekleştirdiği iddia edildi.

 

Axios'un görüşmeye ilişkin bilgi sahibi iki kaynağa dayandırdığı haberinde Genelkurmay Başkanı Milley'in, ülkede başkanlık seçimlerine askeri müdahalenin olacağı yönündeki spekülasyonlara cevap verdiği ifade edildi.

 

GENELKURMAY'DAN DARBE AÇIKLAMASI

Milley, ordunun tamamen apolitik olduğunu ve Beyaz Saray'dan herhangi bir başkanın görevden alınmasında yetkili olmadıklarını söyledi. Habere göre Genelkurmay Başkanı Milley, "Herhangi bir huzursuzluk anında ABD ordusunun hiçbir rolü olmayacak, Trump'ı Beyaz Saray'dan çıkarmak bizim görevimiz değil dedi.

Milley, ayrıca etrafta Ulusal Muhafız birliklerinin görülmesinin mümkün olduğunu, bunun eyalet valilerinin talebine bağlı olduğunu dile getirdi.

Haberde toplantıya Milley dışında iki dört yıldızlı generalin daha katıldığı belirtildi. Bu isimlerin Siber Güçler Komutanı Paul Nakasone ve Ulusal Muhafızlar'ın başındaki Daniel Hokanson olduğu iddia edildi.

Toplantıya katılan haber sunucularının ise ABC'den George Stephanopoulos, CBS'den Norah O'Donnell, NBC'den Lester Holt, CNN'den Jim Sciutto ve Fox'tan Martha MacCallum olduğu öne sürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Joe Biden, Daily Show'dan Trevor Noah'a yaptığı açıklamada, Trump'ın Beyaz Saray'ı terk etmeyi reddetmesi durumunda ordunun ona eşlik edeceğine emin olduğunu söylemişti.

YORUMLAR 27
 • VANLI 2 yıl önce Şikayet Et
  Tramp Pensilvanya da beslediği adamına söylesin. Ekonomik, askeri, siyasi her türlü darbe planı konusunda gerekli tüm entrika plan hile ne varsa hemen önüne koyar.
  Cevapla
 • Achtung! 2 yıl önce Şikayet Et
  Birinci sınıf ülkeler de güçlü sistemler vardır. O sisteme hiç kimse karşı gelemez BAŞKAN DA DAHİL. Hayatların da 'Darbe' kelimesinin ne anlama geldiğini bile bilmeyen ülkeler için bu tarz haberler yapmak PİSKOLOJİK HARP'DAN başka bir şey değil.
  Cevapla
 • Türkiye Erdoğan 2 yıl önce Şikayet Et
  bence seçimlerde hırsızlık yapıldı çünki alışmış kudurmuştan beterdir ülkelerin doğal zenginliklerini çalan abd seçimlerdede çalar
  Cevapla
 • antepli 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah heyecanla bekliyoruz
  Cevapla
 • yorum 2 yıl önce Şikayet Et
  Trump bir huzursuzluk çıkarsa bile ne olursa olsun darbe sayılmaz zira artık seçilmis bir başkan var.......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FETÖ ve HDP'ye umut, Batı'ya işaret fişeği! Tüm bunlar Avrupa 'Aferin' desin diye
Fırsatçılar 0,69'u da yedi: Vatandaşın 2 milyon TL'lik avantajı 200 bine düştü