ABD seçimlerinde 'Demokratlar ölülere oy kullandırdı' iddiası

ABD'de Trump ve Biden arasındaki yarış kıyasıya devam ederken, Trump taraftarları yayınladıkları bir videoda ölüler adına Biden lehine oy kullanıldığını iddia ettiler.

ABD seçimlerinde 'Demokratlar ölülere oy kullandırdı' iddiası
ABD seçimlerinde 'Demokratlar ölülere oy kullandırdı' iddiası
GİRİŞ 05.11.2020 20:24 GÜNCELLEME 05.11.2020 20:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD başkanlık yarışı tarihte görülmemiş bir çekişmeye sahne oluyor.

Baş başa giden yarışta, Demokrat aday Joe Biden posta yoluyla kullanılan oyların sayımına başlanmasıyla başkanlık yolunda kritik eyaletlerde öne geçti.

Bu gelişmenin ardından, seçimden önce de posta yoluyla oy kullanılmasına karşı çıkan Başkan Donald Trump, oyların sayımının durdurulması için hukuki yollara başvururken, birçok şaibe iddiasında bulundu.

Kendisi için kullanılan oyların çöp konteynerlerinde bulunduğunu, yakıldığını söyleyen Trump, bu yaşananların Amerika demokrasi tarihine bir leke sürdüğünü ifade etti.

Konu hakkında Trump destekçileri de şaibeli buldukları durumları sosyal medyada paylaşarak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

DEMOKRATLAR ÖLÜLER ADINA OY KULLANDI

Seçimlere hile karıştırıldığı noktasında ortaya atılan son iddia ise, kayıtlarda ölü olarak görülen isimler adına, Biden lehine oy kullanıldığı iddiası.

Trump destekçisi bir sosyal medya kullanıcısı, Biden adına oy kullanmış bir ismi resmi sistemde sorguladı.

Verileri sisteme yükleyip sorgulama sonucunda şahsın ölü olduğu sonucuna ulaşan kullanıcı o anların videosunu çekerek paylaştı.

Söz konusu video, kısa sürede Trump destekçileri tarafından paylaşım rekoru kırdı.

 

YORUMLAR 1
  • nail 3 yıl önce Şikayet Et
    Endişeliyiz kınıyoruz ab komisyon kurup müdahale etmeli oylar çalınıyor hani demokrasi hani şeffaflık postayla seçim mi olur vah abd vah uzaya gidiyorsun ama seçimi Türkiye gibi şeffaf yapamıyorsun. yenilen güreşe doymaz bizdede var 1 tana muhalefet başı 10 seçim yenildi hala seçim istiyor koltuğa japon yapıştırıcı ile yapışmış kalkmıyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hala görevde: Yahudi olmayan kadınlara 'tecavüz' fetvası!
Son anket sonuçları açıklandı: İşte seçmenin İsrail kararı!