Arap ülkelerinden peş peşe Biden mesajı

Suudi Arabistan, Kuveyt, Filistin, Dubai, Yemen ve Moritanya, 3 Kasım'da ABD'nin 46. başkanı seçilen Demokrat aday Joe Biden'ı tebrik etti. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden ve yeni Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i tebrik etti.

Arap ülkelerinden peş peşe Biden mesajı
Arap ülkelerinden peş peşe Biden mesajı
GİRİŞ 09.11.2020 00:49 GÜNCELLEME 09.11.2020 00:50
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

ABD'de yapılan 59. başkanlık seçiminin galibi Demokrat aday Joe Biden’a dünya liderlerinden tebrik mesajları gelmeye devam ediyor.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı tarafından yapılan açıklamada, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ABD’nin yeni Başkanı Joe Biden ve yeni Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i kazandıkları zaferden dolayı tebrik mektubu gönderdiği belirtildi.

Açıklamada, Kral Selman'ın Biden'e en içten tebriklerini sunduğu ve iki ülke arasındaki seçkin ilişkilere övgüde bulunduğu ifade edildi.

 

- Kuveyt

Kuveyt haber ajansı KUNA'ya göre, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir de gönderdiği telgrafla Biden'i tebrik etti.

Cabir, iki ülke arasında farklı alandaki ilişkilerin güçlendirilmesini istediğini belirtti.

- Filistin

Filistin haber ajansı WAFA'nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da Biden ile Harris'i tebrik etti.

Abbas, Biden liderliğindeki yeni yönetimle Filistin-ABD ilişkilerini güçlendirme, Filistin halkının özgürlüğü ve bağımsızlığının yanı sıra tüm dünyanın güvenlik ve istikrarı için çalışmayı arzu ettiğini dile getirdi.

 -Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum da gönderdiği telgrafla seçimleri kazanan Biden'ı kutladı.

- Yemen

Yemen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Muhsin Salih gönderdiği telgrafta Biden'i kutlayarak, yeni ABD yönetimini, Yemen'de barışın tesisi için çalışmaya çağırdı.

- Moritanya

Moritanya haber ajansı AMİ'ye göre, Cumhurbaşkanı Muhammed Vild el-Gazvani, seçimi kazanmasından ötürü Biden'i kutladı.

Gazvani, gönderdiği telgrafta, iki ülke arasındaki işbirliği ve dostluk bağlarını güçlendirmek için yeni ABD yönetimiyle çalışmaya devam etmek istediklerini kaydetti.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Denge. 1 yıl önce Şikayet Et
  Trump Suudi Arabistan'da Kılıç Çekmişti 400 milyar dolar almıştı Baydın'da Kama çeker 500 milyar dolar alır çünkü ABD'nin genlerinde faşistlik var ya yıkar ya sömürürler Bazı Arap ülkeleri ABD Başkanları etrafında pervane gibi dönerler çünkü bunlar yalakalık yapamadan yaşayamazlar başta Suudi Arabistan Prensi.
  Cevapla
 • Okuyucu 1 yıl önce Şikayet Et
  Ah ulan selman en içten sevsinler seni.. Büyük yalama...
  Cevapla
 • Abuzer 1 yıl önce Şikayet Et
  Tebrik yetmez artık el öpmeye de mutlaka giderler.çünkü bunlarda haysiyet denen şey yoktur.
  Cevapla
 • Yeşil Ördek 1 yıl önce Şikayet Et
  Ey Arap ülkelerin siyonist kuklaları, isterseniz Biden, sizi nüfusuna alsın ve böylece Biden öldüğünde size mirastan pay verir
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  yemene ve filistinlilere bundan sonrada acıyacakmıyız
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  dinsizliğin dikte edildiği tek partili dönemde bizim halkımız içinde senin düşündüğün gibi mi düşünüyorlardı acaba? bazıları biraz geriden gelir sen güçlü ol adalet dağıt gerisi kendiliğinden hal olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: KKTC'de erken seçimi kazanan parti belli oldu
Galatasaray için tehlike çanları! İşte puan durumu