Hindistan-Pakistan arasında gerilim: 16 ölü, 35 yaralı

Hindistan ile Pakistan arasında Keşmir Kontrol Hattı'nda (LoC) karşılıklı saldırılarda şu ana kadar 16 kişi hayatını kaybederken, 35 kişi yaralandı.

GİRİŞ 14.11.2020 12:13 GÜNCELLEME 14.11.2020 12:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Keşmir Kontrol Hattı'nda (LoC) Hindistan-Pakistan arasındaki gerilim tırmanıyor. Pakistan Silahlı Kuvvetlerinin medya ve halkla ilişkiler kanadı Hizmetler Arası Halkla İlişkiler (ISPR) bugün yapılan açıklamada, dün Hindistan'a ait birliklerin Keşmir Kontrol Hattı'nda yer alan yerleşim yerlerine gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya yükseldiği bildirildi. Saldırılarda yaralanan sivil sayısının ise 30'a ulaştığı belirtilirken, ayrıca 5 askerin de yaralandığı bildirildi. Pakistan ordusunun ateşkes ihlaline verdiği karşı saldırıda Hindistan'ın askeri açıdan "önemli kayıplar" yaşadığı belirtildi.

Hint yetkililer tarafından yapılan açıklamada ise çatışmalarda 6'sı sivil, 3'ü asker, 1'i sınır muhafızı olmak üzere 10 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ermenistan
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Erkan Han 2 ay önce Şikayet Et
    Pakistana da siha gönderelim hemen
    Cevapla
  • Selim 2 ay önce Şikayet Et
    Pakistanlı kardeşlerim vurun inek düşmanlarına.Korkmayın. onları değil inekler tosunlar bile kurtaramaz.Dualarımızla her zaman yanındayız.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın kameralardan gizlenen ziyareti
2 milyon aileyi ilgilendiriyor! Restoranlardan 5'li teklif