Ermenistan itiraf etti: Rusya'dan alınanlar 4 gün dayandı

Azerbaycan ordusunun Karabağ başarısında stratejik öneme sahip ola Türk SİHA'ları dünyada konuşulmaya devam ediyor. Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Servisi eski başkanı Hagopyan,Rus yapımı önleyicilerin, Türk SİHA'ları karşısında sadece 4 gün dayanabildiğini söyledi.

GİRİŞ 20.11.2020 11:08 GÜNCELLEME 20.11.2020 11:37
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Azerbaycan'da Dağlık Karabağ'a kavuşanın sevinci devam ederken, zaferin elde edilmesinde en önemli etkenlerden biri olan Türk SİHA'larının başarısı da halen konuşuluyor.

 

 

Taktik becerileri ve üstün özellikleriyle sahada önemli bir üstünlük sağlanmasına neden olan Türk SİHA'ları hakkında Ermenistan'dan da itiraf gibi bir açıklama geldi.

"RUS SİSTEMLERİ 4 DÜN DAYANABİLDİ"

 

 

Ermenistan Savunma Bakanlığı Askeri Kontrol Servisi eski başkanı Movses Hagopyan Türk SİHA'larının kabiliyet üstünlüğüne ilişkin "En modern Rus elektronik karşı önlem sistemleri Pole-21, Karabağ'da Bayraktar İHA/SİHA'larının faaliyetini 4 gün dengeleyebildi, ondan sonra işlevsiz kaldı." açıklamasında bulundu.

"SAVAŞIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ"

Türk SİHA'larının Azerbaycan'daki faaliyetlerine ilişkin daha önce de Rusya'nın İzvestiya gazetesi  "Ermeni güçleri Türk İHA'lar karşısında çaresiz kaldı." diye yazmıştı.

Azerbaycan ordusunun 27 Eylül'de başlattığı operasyonda 5 kent merkezi 4 kasaba ve 286 köyün kurtarılması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etmiş, işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya imza atmıştı. 

KAYNAK: MİLLİYET
ETİKETLER
Türkiye
YAZDIR
YORUMLAR 39
 • Ezok 3 ay önce Şikayet Et
  Selçuk Bayraktar sen gerçekten müthiş bir adamsin
  Cevapla
 • Memoral 3 ay önce Şikayet Et
  işin doğrusu sihalar sebep oldu Allah galip getirdi.
  Cevapla
 • Çavuş 3 ay önce Şikayet Et
  Ellerinize, Emeklerinize Sağlık, Daha,Daha İyisini ve Güçlüsünü Yaparız İnşallah, Biz Bir Bütün Olursak.
  Cevapla
 • sel yaz 3 ay önce Şikayet Et
  bu sihaları başkalarının elıne verın basarısı % 50 azalır burdakı başarı yazılım ve mudahale operasyonarda ki basarı ile sn selcuk bayraktar ve degerli ekıbıne bağlıdır.
  Cevapla
 • hans 3 ay önce Şikayet Et
  bide fasla roket tasiyar sa süper olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması!
Yunanistan köşeye sıkıştı! Türk İHA ve SİHA'ları tarih yazdı