Johnson'dan birlikte çalışma çağrısı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G-20 Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını yenmek ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için birlikte çalışılması ve daha iddialı adımlar atılması çağrısında bulundu.

Johnson'dan birlikte çalışma çağrısı
Johnson'dan birlikte çalışma çağrısı
GİRİŞ 21.11.2020 18:30 GÜNCELLEME 21.11.2020 18:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Johnson, Suudi Arabistan'ın ev sahipliğinde yapılan ve çevrim içi düzenlenen zirvede liderlere hitap etti. 

 

 

Salgın nedeniyle benzeri görülmemiş bir yıl yaşandığını kaydeden Johnson, "Yalnızca güçlerimizi birleştirip birlikte çalışırsak koronavirüsü yenip bu krizden daha iyi şekilde çıkabiliriz. Hepimizin kaderleri birbirine bağlı." dedi. 

Son haftalarda aşı konusunda cesaret verici gelişmeler görüldüğüne dikkati çeken Johnson, "İngiltere, olası bir aşıya dünyadaki herkesin erişebileceği sözünü vermişti. G-20 ülkelerinin de hep beraber bu çabayı desteklediğini görmek istiyorum." diye konuştu. 

 

 

Johnson, hafta içi "Yeşil Sanayi Devrimi" için 10 maddelik bir plan açıkladığını hatırlatarak, daha yeşil bir geleceğin ancak dünyanın önde gelen ekonomilerinin iklim değişikliğini önlemek için daha hırslı adımlar atmasıyla mümkün olabileceğini vurguladı. 

Gelecek ay bir iklim zirvesi yapılacağına da işaret eden Johnson, G-20 ülkeleri liderlerini salgını yenmek ve dünyayı korumak için iddialı taahhütlerde bulunmaya, ortak kabiliyet ve kaynaklardan yararlanmaya çağırdı.

YORUMLAR 1
  • nimet 3 gün önce Şikayet Et
    Bütün ülkeler aynı tarihte içlerinde sokağa çıkma yasağı uygulasın. Dışarıdan da girişler bu tarihlerde olmasın.. Büyük oranda düşüş olur..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
25 Kasım Çarşamba gazete manşetleri - Kumpasları ellerinde patlayacak!
Cezayir Cumhurbaşkanı rest çekmişti! BAE'den 'Türkiye' tehdidi...