Hollanda'da İslam'a hakaret

Hollanda'da bir lisede verilen din eğitiminde İslam'a hakaret edildi. Lise İslam'ı "şiddet dini" olarak gösteren ödevden üzüntü duyduklarını bildirdi.

Hollanda'da İslam'a hakaret
Hollanda'da İslam'a hakaret
GİRİŞ 22.11.2020 16:54 GÜNCELLEME 22.11.2020 16:57
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Avrupa'da İslam'a yönelik hakaretler devam ediyor. Hollanda'da bir lisede verilen din eğitiminde İslam "şiddet dini" olarak gösterildi. Verilen bir ödevde şiddet dini olarak tasvir edilen İslam hakkında hakaretler edildi. 

 

 

İSLAM'A HAKARET

Söz konusu derste çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta, din özgürlüğü ve İslam ile ilgili sorular arasında, "İnanç özgürlüğü, terör saldırısı yapan Müslümanlar içine ne anlama geliyor? Nasıl oluyor da İslam adına bu kadar terör saldırısı gerçekleştiriliyor? İnsanlar nasıl oluyor da bu kadar şiddet içeren bir dine inanıyorlar? Neden bu kadar çok Müslüman terörist var?" ifadelerinin yer aldığı görüldü. 

 

 

Yerel basında çıkan haberlerde de Müslüman bir öğrencinin ödevin işlendiği derste, sınıfı üzülerek terk ettiği bilgisi aktarıldı.

ÖZÜR DİLEDİLER

Müslümanların yoğun tepkisi üzerine yazılı açıklama yapan Leiden kentindeki Visser't Hooft Lisesi, bu hafta okulda görülen din dersi sırasında "din özgürlüğü ve İslam" konulu yazı ödevinde yer alan bazı soruları tasvip etmediklerini belirtti.

Küçük bir grubun eylemlerinden hiçbir dinin veya felsefenin sorumlu tutulmaması gerektiği görüşünü savunduklarının kaydedildiği açıklamada, "Kökeni, dini ve cinsel yönelimi ne olursa olsun birbirimize saygı duymalıyız ve insanların söz konusu ödevden incinmesinden dolayı üzüntü duyuyoruz. Niyetimiz kesinlikle bu değildi." ifadesi kullanıldı.  

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • doctorwho 3 ay önce Şikayet Et
  Büyük aşklar büyük nefretlerle başlarmış.Hepiniz biiznillah müslüman olacaksınız,kılıçla değil tekbirlerle.Yakındır inşaallah...
  Cevapla
 • Nezir 3 ay önce Şikayet Et
  kafirler için yaşasın cehennem!
  Cevapla
 • Zafer 3 ay önce Şikayet Et
  Neden gavur Hollanda mondofonu,İslamiyet'e ve Müslümanlara,Hırıstiyan terörü estiriyor.Kuyruk acıları olması gerek.
  Cevapla
 • Ömer 66 3 ay önce Şikayet Et
  Avrupa da onlarca stk lar ne iş görürler aceba...???
  Cevapla
 • Kacarova 3 ay önce Şikayet Et
  Hollandada almanca konuşulmuyor,sorularda hollandaca soruluyor,hollandada var ırkcılık ama bu haberi dogrulamaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sokak ortasında öldüresiye döven cani hakkında karar!
Son dakika: Türkiye'ye Irak'ta sinsi bir tuzak kuruluyor! Hazırlanıyorlar, bomba SİHA iddiası..