ABD seçimleri ile ilgili kritik gelişme!

ABD Başkanı Donald Trump, ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın ekibinin günlük istihbarat brifingi alması için onay verdiği bildirildi.

ABD seçimleri ile ilgili kritik gelişme!
ABD seçimleri ile ilgili kritik gelişme!
GİRİŞ 25.11.2020 06:49 GÜNCELLEME 25.11.2020 06:49
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Amerikan basınına konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi, Trump'ın ülkenin yeni başkanı seçilen Biden'ın ekibinin günlük istihbarat brifingleri alması için gerekli onayı verdiğini ve ilk brifingin bugün verildiğini aktardı.

AA'nın aktardığı habere göre, ülke kamuoyunda Donald Trump'ın bu adımı, "Trump seçim sonuçlarını kabullenmeye bir adım daha yaklaştı" şeklinde yorumlandı.

Trump yönetimi, 3 Kasım'da yapılan ABD Başkanlık seçimlerinden galip çıkan Joe Biden ve ekibinin geçiş sürecini geciktirmekle suçlanıyordu.

Trump, dün, ülkenin 46'ncı Başkanı seçilen Biden yönetimine geçiş için gerekli prosedürlerin başlatılması amacıyla ilgili kuruma tavsiyede bulunduğunu bildirmişti.

Genel Hizmetler İdaresi (GSA) Başkanı Emily Murphy de Joe Biden'a geçiş sürecine başlayabileceklerine ilişkin mektup göndermişti.

ABD'de 59'uncu Başkanlık seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre 306 delege elde eden Biden kazanmış, Trump ise 232 delegede kalmıştı.

Seçimlerde hile olduğunu iddia eden Donald Trump, seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıklamış ve hukuki yollara başvuracağını belirtmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Nazım KARAMEHMET 3 yıl önce Şikayet Et
    İçimize bakalım, Biden'den daha Bidenci'ler var.Al birini vur ötekine.
    Cevapla
  • İslam baki olsun . 3 yıl önce Şikayet Et
    ikinizde insan dışı yaratıklarsınız . ALLAH' ın nimetlerini zerre kadar hak etmiyorsunuz ; mesela oksijen , su gibi .
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Azerbaycan'da korkutan deprem!
Süper Lig'e yayın gelirinde dev fark! Bu makas zor kapanır