Sardunya Adası'nda sel felaketi!

İtalya'nın Sardunya Adası'nda aşırı yağış ve fırtına nedeni ile meydana gelen selde ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti.

GİRİŞ 29.11.2020 00:05 GÜNCELLEME 29.11.2020 00:42

İtalya'nın Sardunya Adası'nda aşırı yağış ve fırtına nedeni ile sel meydana geldi. Selde ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti. Sabah saatlerinde adayı etkisi altına alan yoğun yağıştan en çok Nuoro kentine bağlı Bitti kasabası etkilendi. Kasabada 2 kişi evlerinde boğularak, 1 kişi de selin arabasını devirmesi nedeniyle hayatını kaybederken, 2 kişi ise kayboldu.

Meteoroloji, yağışın kuzeye doğru ilerleyerek artacağı uyarısında bulunurken, yetkililer alt katta yaşayanların binaların üst katlarına çıkması yönünde çağrı yaptı.

Sardunya Sivil Savunma Ddirektörü Antonio Belloi yaptığı açıklamada, Bitti'de kayıp kişilerin aranması ve çamur ile molozlarla kapanan sokakları açılması için 250 arama kurtarma görevlisinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Kasaba ile iletişimin kesildiğini ifade eden Belloi, "Belediye başkanı ile radyo hattı sayesinde görüşebildim. Bana 2013'teki Kleopatra Siklonu'nu yaşadığını ve bugün yağan miktarın onun 4 katından fazla olduğunu söyledi" dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
sel felaketi
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü! Dev iş birliği...
'Devrime ihtiyacımız var' dedi ve ekledi: Türkiye bu alanda liderlik üstlenebilir