Yunanistan’dan NATO’da haddini aşan talep

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, NATO Dışişleri Bakanları toplantısında, Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ittifaka dahil edilmesini istedi.

GİRİŞ 03.12.2020 08:00 GÜNCELLEME 03.12.2020 09:57
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Yunan dışişleri kaynaklarına göre, Dendias, Rum Yönetimi’nden başlayarak, AB’nin tüm üyelerinin NATO’ya dahil edilmesinin, Avrupa’yı güçlendireceğini savundu. Dendias, Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinden ötürü Türkiye’yi de şikayet etti.

 

 

Türkiye, AB üyesi Kıbrıs Rum Yönetimi’ni tanımıyor, gerektiğinde bu konuda NATO’da veto hakkını kullanmaktan da çekinmiyor. Türkiye’nin, NATO’ya yeni üye kabulünde veto hakkı bulunduğundan Atina’nın talebinin karşılık bulma ihtimali bulunmuyor.

Hürriyet

 

 

 

ETİKETLER
yunanistan
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • ByMerkaN™ 1 ay önce Şikayet Et
  yunana inanmak ahmaklıktır... doğu akdenizde çok samimi ve iyi niyetli yaklaşım sergileyen TÜRK tarafı ne elde etti? ve bu iyi niyet neden !!! artık şahin yüzümüzü göstermenin zamanı gelmedi mi??? bunların anladığı dil bu !.. SERT ve VAKUR duruşumuzu sergileyerek doğu akdenizde sismik araştırma ve sondaj faaliyetlerine derhal "yeniden" başlamalı ve yunanın silahlandırdığı adalar için navtex ilan etmeli, yunana da nota vermeliyiz... (not: elbette ülke yönetmek, bu tür şeyler yazıldığı gibi kolay değil ama ülke olarak artık bir duruşumuz olmalı... bu yunan rahat durmayacak, bu ancak zordan anlar... tıpkı ermenistan gibi...)
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  ABD VE NATO YETKİLİLERİ ?? ; Yunanistan Rusyada S-300 alirken, Anadoluya yakın SILAHSIZ STATÜDE OLMASI GEREKEN adalara yine Rusya'dan aldigi SA-8 ve SA-15 füze sistemlerini doldururken NATO’daki ve PENTAGON'daki omzu kalabalık generaller başta ve NATO yetkilililerinin GÖZÜ NEREYE BAKIYORDU..?? NATO içinde SLOVAKYA, BULGARİSTAN VE YUNANİSTAN gibi ülkelerde de hava Rus hava savunma sistemleri varken " DELİNİN PİPİSİNİ TUTUP DOLAŞMASI " gibi sadece “Türkiye S-400 almasın” nakaratını anlayabilen var mı??? Nedir bunların Türkiye ile dertleri?? Çuvalı çıkardık başımızzdannnnnn bilginiz olsun....
  Cevapla
 • Murat 1 ay önce Şikayet Et
  Sizi NATO ya aldıran Türkiye,niye çünkü yalancılıkta üzerinize yok. Türkiye'nin AB ye girmesine engel olmayacağınıza dair söz verdiniz. Sonra seçim oldu. Yeni Yunan başbakanı sözü ben vermedim dedi. Üç kâğıtçılar. Siz busunuz işte. Gnkry NATO ya nah girer.
  Cevapla
 • Bitlis li 1 ay önce Şikayet Et
  NATO dan çıktı idi Yunanistan Türkiye. Aldırdı acımasız olacak sin turkiyem
  Cevapla
 • Tarih oku 1 ay önce Şikayet Et
  Abd darbe yaptırıp başa getirdiği kenan evrenin ilk icraatı nedir biliyormusun. Yunanı NATO ya kabul etmek
  Cevapla
 • VEFA 1 ay önce Şikayet Et
  daha önceki çeşitli konularda bulunan itiraz haklarımızı kullanmadığımız için bugün bazı şeyler başımıza geliyor sonuna kadar bu rumları birlik olduğumuz kurumlardan uzak tutmalıyız sonra başımıza bela oluyorlar Yunanistan da olduğu gibi kabul etmesek şimdi sesleri dahi çıkmazdı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Üreticide 2,5 TL markette 8 TL! Zamların arkasından yine onlar çıktı
Haziran'da erken seçim olur mu? Dikkat çeken detaylar