Netanyahu anlaşma sonrası Fas'a övgüler yağdırdı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Fas ve İsrail'in ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaştığını duyurmasının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yaptığı açıklamada, 'Fas ve İsrail arasında güçlü ilişkiler var' dedi.

Netanyahu anlaşma sonrası Fas'a övgüler yağdırdı
Netanyahu anlaşma sonrası Fas'a övgüler yağdırdı
GİRİŞ 10.12.2020 22:59 GÜNCELLEME 10.12.2020 23:12
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump'ın Fas ve İsrail'in ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaştığını duyurmasının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu açıklamada bulundu. Netanyahu, Kudüs'teki Burak Duvarı önünde düzenlenen bir etkinlikte ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman eşliğinde yaptığı konuşmada, "Artık Fas ile diplomatik ilişkiler kurmak için hızla çalışabiliriz. Fas ile barış çok sıcak olacak ve bu barış için bir başka büyük ışık" dedi.

İsrail ile Fas arasında karşılıklı direkt uçuşlar yapılacağını belirten Netanyahu, "Barış köprüsü kurmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı. Netanyahu, "Fas ve İsrail arasında güçlü ilişkiler var ve modern çağ boyunca Fas ile Yahudi halkı arasında yakın ilişkiler var. Herkes Fas krallarının ve Fas halkının orada yaşayan Yahudi cemaatiyle nasıl ilgilendiğini bilir" dedi.

Öte yandan son 3 ay içinde Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından Fas, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaşmaya varan dördüncü Arap ülkesi oldu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • selam 6 ay önce Şikayet Et
  hedef gözetmeden öldürmek gasp işgal teslimiyet bunun adı anlaşma
  Cevapla
 • Ümmet 6 ay önce Şikayet Et
  Biz birbirimize zülüm ettikce biz bir birimize eziyet ettikce bize neler yapmazlarki
  Cevapla
 • Vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Çok iğrençsin natonyahu, ve de sevimsiz uyuz...
  Cevapla
 • Tunalı 6 ay önce Şikayet Et
  Mesele arap coğrafyasındaki şuurlu din kardeşlerimiz de değil, bütün mesele başlarındaki ne yazık ki seçilmemiş atanmış küfür hizmetçilerinde.
  Cevapla
 • sivaslı 6 ay önce Şikayet Et
  fransız atıklarından ne bekliyordunuz??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ALPAGU'dan tam isabet! Hedefi imha etti
HDP kendi adayıyla seçime girerse! GENAR Başkanı İhsan Aktaş yorumladı