Irak eski Başbakanı İbadi’den, Kasım Süleymani suikastine ilişkin şok açıklama

Irak eski Başbakanı Haydar İbadi, bu yılın başlarında Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen ve İranlı General Kasım Süleymani’nin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan suikaste ilişkin şok edici bir açıklamada bulundu. İbadi, suikasti gerçekleştiren ABD SİHA’sının Iraklı yetkililerden onay aldığını söyledi.

Irak eski Başbakanı İbadi’den, Kasım Süleymani suikastine ilişkin şok açıklama
Irak eski Başbakanı İbadi’den, Kasım Süleymani suikastine ilişkin şok açıklama
GİRİŞ 11.12.2020 15:01 GÜNCELLEME 11.12.2020 15:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD, bu yılın başlarında İran Devrim Muhafızları’nın Kudüs Gücü biriminin komutanı General Kasım Süleymani’yi, Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında düzenlediği SİHA saldırısıyla öldürmüştü.

Saldırının ardından bölgede gerilim tavan yaparken, suikast emrini veren ABD Başkanı Donald Trump, Süleymani’nin çok daha önce ortadan kaldırılması gerektiğini söylemişti.

IRAK'TAN ONAY ALARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Irak resmi televizyon kanalına konuşan Irak eski Başbakanı Haydar İbadi, İranlı General’in suikastine ilişkin şok edici bir açıklama yaptı. İbadi, İran’ın Orta Doğu’daki politikalarının mimarı Süleymani ile Şii Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’i öldüren ABD SİHA’sının Iraklı yetkililerden onay aldığını söyledi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Acayip 3 yıl önce Şikayet Et
    Irak ın kuzeyinin karıştığı bir zamanda böyle bir açıklama kime hizmet ediyor ?.Irakı karıştırmak isteyenlere iran'a ABD'ye İsrail'e
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Alkış yağmuruna tutulan Netanyahu'yu tek başına protesto etti!
Böylesi görülmedi! Arjantin'in golü 2 saat sonra iptal edildi