Almanya'da skandal belgesel: Çocuklara terörist elbisesi giydirip PKK propagandası yaptılar

Alman devlet televizyonu ZDF skandal bir belgesel yayınladı. Milyonlarca izleyicisine terör örgütü PKK propagandası yapan kanal, Almanya'da terörist elbisesi giydirilmiş çocuklara Kürtçe eğitim verildiği anlara ait görüntüleri yayınladı. Belgeselde ayrıca topraklarımızın sözde Kürt bölgesi haritasına dahil edilmesi de yer aldı.

Almanya'da skandal belgesel: Çocuklara terörist elbisesi giydirip PKK propagandası yaptılar
Almanya'da skandal belgesel: Çocuklara terörist elbisesi giydirip PKK propagandası yaptılar
GİRİŞ 18.12.2020 00:28 GÜNCELLEME 18.12.2020 00:34
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Almanya'nın PKK ve bağımsız Kürdistan hayali bitmiyor. Ülkesinde yasakladığı halde hiçbir PKK eylemine ses çıkarmayan, PKK'lılara her türlü siyasal ve maddi desteği sağlayan Almanya, bu kez kapısında Alman bayrağı olan bir merkezde terörist kostümü giydirilmiş Kürt ve Ezidi çocuklara Kürtçe eğitim verdiriyor.

PKK BELGESELİ YAYINLADILAR

Alman Devlet Televizyonu ZDF'nin Info kanalında, üç gün önce "Baskı, terörizm ve ihanet altındaki Kürtler" başlıklı bir belgesel yayınlandı. Erbil, Türkiye, Almanya, Suriye ve Irak'taki çeşitli yerlerde çekilen görüntüler, Rize'nin altında başlayıp bir yandan Basra, diğer yandan Hatay'a kadar uzanan geniş bir "sözde Kürt bölgesi" haritası altında gösterildi.

Türkiye'den Almanya'ya kaçan PKK'lılar, HDP'li politikacılar, Erbil'deki Iraklı Kürtler, sözde Kürt devleti yanlısı Kürtçe konuşan Ezidiler ve Suriye'deki terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG'liler konuşturuldu.

Alman devlet televizyonu ZDF, yayınlarında sözde Kürt bölgesini böyle gösterdi.

PKK, ÖZGÜRLÜK SAVAŞÇISIYMIŞ

Belgeselde Türkiye, işgalci ve bağımsız Kürt devletini engelleyen ülke olarak gösterildi. Zaman zaman da, "Kürtler'e soykırım yapmakla" suçlandı. Almanya'da yasaklı PKK eylemleri gösterildi, PKK'lılar konuşturuldu. Onların, ülkede yasaklı olan terör örgütü PKK lideri Öcalan'la ilgili övgü dolu sözlerine yer verildi. Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, PKK'lıların tümü, bağımsız ve özgürlük savaşçısı olarak tanıtılırken, ABD'nin Kuzey Irak ve Suriye'den kısmen çekilmesiyle yalnız kalmalarından dolayı üzüntüleri dile getirildi ve onların Türkiye aleyhine söyledikleri sözler eksiksiz yayınlandı. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin Kalkar Kasabası'nda kurulan ve bağımsız Kürt devleti yanlısı propagandalar yapan "Mala Ezdai" isimli dernekte, Alman ve Yahudi cemaatleriyle yapılan toplantılar gösterildi.

Kapısında Alman bayrağı ve terör örgütü paçavrası olan Karkar'daki merkezde çocuklara gerilla kıyafetleri giydirilip ders veriliyor.

GERİLLA KIYAFETİYLE EĞİTİM

ZDF, kapısında Alman ve sözde Kürt devleti bayrağı bulunan bu derneği tanıtırken, "Burada Kürt çocuklara unuttukları ana dilleri Kürtçe, dinleri ve dilleri öğretiliyor. Otonom ve bağımsız bir Kürdistan geleceği için" dedi.Görüntülerde, terörist elbiseleri giymiş Kürt çocukları yer aldı.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • akıbet belli 6 ay önce Şikayet Et
  boşver enson gelirler d.bakırda HDP nin önünde eylem yaparlar
  Cevapla
 • Vatann sever 6 ay önce Şikayet Et
  Hitler öldü naziktik yaşıyor kendi çocuklarına nazi kıyafeti giydirip gezdirsinler
  Cevapla
 • NuR76 6 ay önce Şikayet Et
  Zdf yönetiminde tam pkk sevdalisi biri varda ondan. Ismini unuttum türk alman vatandasi olmus biri.
  Cevapla
 • M.i. 6 ay önce Şikayet Et
  Şimdi bu devlete müttefik demek ne kadar doğru bunların birliğine girelim diye kendi özümüzden vaz geçip dinimize karşı olan kanunları meclisten avrupa uyum yasası diye çıkarmak nekadar doğru aile ve sosyal politikamızı bunlardan alınan akılla yönetmek adeletimizi bunlara göre dizayn etmek ne kadar doğru i
  Cevapla
 • MHP 6 ay önce Şikayet Et
  Hdpye tek bir oy bile cikmayan osmaniye bile sozde haritada yer aliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Merkez Bankası'ndan Türk Lirası hamlesi: 4 ülkeyle görüşüldü!
Dünya devinden altın açıklaması: Altın satışları aşırıya kaçtı