Biden, Trump'ı uyardı: İmzalamazsan yıkıcı sonuçları olur

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Başkan Donald Trump'a Kongre'nin onayladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik ekonomik destek paketini imzalaması çağrısı yaptı. ABD Kongresi, Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerine yönelik yaklaşık 900 milyar dolarlık destek paketi ile 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısını 21 Aralık'ta onaylamıştı.

Biden, Trump'ı uyardı: İmzalamazsan yıkıcı sonuçları olur
Biden, Trump'ı uyardı: İmzalamazsan yıkıcı sonuçları olur
GİRİŞ 26.12.2020 21:48 GÜNCELLEME 26.12.2020 21:48
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Biden, yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın ekonomik destek paketini imzalama sorumluluğundan kaçınmasının "yıkıcı sonuçları"nın olacağı uyarısında bulundu. 

Yaklaşık 10 milyon ABD'linin işsizlik yardımı alamayacağına, birkaç gün içinde hükümet fonunun süresinin dolacağına ve orduda maaşların ödenmesinin riske gireceğine dikkati çeken Biden, bir haftadan kısa sürede ise tahliye kararının süresinin dolacağı ve milyonlarca kişinin evlerinden çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalacağını ifade etti. 

KOVID-19 AŞISI UMUT VADETMESİNE RAĞMEN DAĞITIMI İÇİN FONA İHTİYAÇ VAR

Biden, ekonomik destek paketi gecikirse küçük iş yerlerinin ayakta kalamayacağını ve halkın doğrudan nakit yardımı alamayacağını belirterek, Kovid-19 aşısı umut vadetmesine rağmen dağıtımı için de fona ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. 

Destek paketinin kritik önem taşıdığını ve imzalanarak yasalaşması gerektiğini vurgulayan Biden, "Trump, birlikte çalışan ve destek paketini onaylayan Kongre'ye katılmalı ve milyonlarca Amerikalının bu tatil sezonunda masaya yemek koyduğundan ve başlarını sokacak çatıları olduğundan emin olmalı." ifadesini kullandı. 

1,4 TRİLYON DOLARLIK BÜTÇE TASARISINI 21 ARALIK'TA ONAYLAMIŞTI

ABD Kongresi, Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerine yönelik yaklaşık 900 milyar dolarlık destek paketi ile 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısını 21 Aralık'ta onaylamıştı. 

TRUMP '600 DOLAR DESTEK YETMEZ, 2 BİN DOLARA ÇIKMASI LAZIM' DEMİŞTİ

Trump ise Kongre'nin onayının ardından kendisine imzaya sunulan Kovid-19 salgınına yönelik destek paketindeki 600 dolarlık nakit yardımını "rezalet" olarak nitelendirmiş ve bu yardımın 2 bin dolara çıkarılması da dahil bazı değişiklikler yapılmasını istemişti. 

ABD Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi üyeleri ise Demokratların Kovid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkarma girişimini Trump'ın çağrısına rağmen reddetmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 31
 • ferhat 1 yıl önce Şikayet Et
  devletlerin başında kim olursa olsun , bütün devlet başkanları bir kukladır , asıl güç perde arkasındadır
  Cevapla
 • Cennet Mahallesı 1 yıl önce Şikayet Et
  nasıl ulaştın bilgiye einstein seni
  Cevapla
 • ferhat 1 yıl önce Şikayet Et
  o paraları bize yolla 100 tane avm dikelim, siz iş bilmezsiniz
  Cevapla
 • Eğitim Şart 1 yıl önce Şikayet Et
  betonla büydüğünü zanneden arap turiste iki kumaş prçası satınca mutlu olan zavallı seni
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Şuan başkan kim? Trump Biden hangisi
  Cevapla
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  600 dolar nedirki acil 2 bin dolar cikarilip imzalanmali 2 bin de az ama hic yoktan iyi kongre kafasina hesap yapmamali
  Cevapla
 • vatan sevwr 1 yıl önce Şikayet Et
  ülkemizdeyakınen şahidim ki Biden seçildi diye sevinin vatan hainleri oldu hatta şimdiden meded ummaya bile başladılar Sanki türkiyede secim oldu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den petrol kararı! Akaryakıt piyasasını vurabilir
Asgari ücrete yüzde 40 zam formülü! Erdoğan: Arkadaşlar bu böyle olmaz