Azerbaycan'dan 'Türkiye 3 kentte asker üs kuracak' iddiasına yalanlama

Dünden beri çok konuşan iddiaya açıklık getirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, ülkenin 3 kentinde Türkiye'nin askeri üs kurmasına izin verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Azerbaycan'dan 'Türkiye 3 kentte asker üs kuracak' iddiasına yalanlama
Azerbaycan'dan 'Türkiye 3 kentte asker üs kuracak' iddiasına yalanlama
GİRİŞ 09.01.2021 12:42 GÜNCELLEME 12.01.2021 16:45
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Son dakika haberleri... Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Vagif Dargahlı, Rus Sputnik sitesine açıklamalarda bulundu.

 

"HABERLER DOĞRU DEĞİL"

Dün yerel medyada çıkan, "ülkenin üç kentine (Gence, Lenkeran, Gebele) Türkiye'nin askeri üs kurmasına izin verildi" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"YABANCI ÜS KURMA POLİTİKASI UYGULAMIYORUZ"

"Bildirilen bilgiler gerçeği yansıtmıyor" ifadelerini kullanan Dargahlı, Azerbaycan'ın imzaladığı anlaşmalarda öngörülen haller dışında, kendi topraklarında yabancı askeri üs kurma politikası uygulamadığını kaydetti.

Dargahlı, "Azerbaycan'ın, Bağlantısızlar Hareketi'nin bir üyesi olduğu ve bu harekete 2019-2022'de dönem başkanlığı yaptığı unutulmamalı" dedi.

ANKARA'DAN AÇIKLAMA YAPILMADI

Türkiye'den ise, medyada çıkan haberler hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

KAYNAK: SPUTNİK
YORUMLAR 76
 • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  yapacağınız yorumlara dikkat azerbaycanda sadece türk yok . ermeni var iran şia ları var . Azerbaycan üs açtırmadıysa illaki sebebi vardır . dünya gözünü dikmiş bizi izliyor. hataya mahal yok
  Cevapla
 • Sdcv 3 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycan bağrını ancak Ruslara açar kardeş falan hikaye
  Cevapla
 • Ramin 3 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycan bağrını herzaman türke açmış, lakin ruslar her zaman buna darbe vurmuş ve sıkışdırmış. Anlaman için yaşaman lazım. Gəl gör bizi burda nasıl Türküz nasıl kardeşlik sevgisi var sonra konuş
  Cevapla
 • Ceyhune 3 yıl önce Şikayet Et
  Canım kardeşlerimiz.boyle haberlere uyubda aranı acmak olmaz.Biz Can Azərbaycan olarak Türk kardeşlerimizi çok seviyoruz.Ne zaman lazım gelerse canımızı belə vermeye hazırız.
  Cevapla
 • Ceyhune 3 yıl önce Şikayet Et
  Merhaba arkadaşlar.Turk halkı hiç bir zaman Can Azərbaycan da yabancı ola bilmez.Boyle haberlere uyubda aranı acmak olmaz.Biz Türk kardeşlerimizi çok seviyoruz.Lazim olursa canımızdan keçmeye haziriz
  Cevapla
 • Levent 15 3 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşlerimizin neye ihtiyacı varsa, canımız dahil fedadır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail ordusu, Gazze'nin orta kesiminden çekildi
Hizbullah kamikaze dronla vurdu! İsrail'den jet cevap