Aile, kafese kapatmak zorunda kaldıkları kızları için yardım bekliyor

Filipinler'de psikolojik rahatsızlığı bulunan 29 yaşındaki Bebe adlı genç kadın, tedavi için gerekli ilaçların masraflarını karşılayamayan ailesi tarafından 5 yıldır kafeste tutuluyor. Aile, kızlarının giysilerini yediği gerekçesiyle çuvallarla elbise yaptı.

Aile, kafese kapatmak zorunda kaldıkları kızları için yardım bekliyor
Aile, kafese kapatmak zorunda kaldıkları kızları için yardım bekliyor
GİRİŞ 16.01.2021 13:24 GÜNCELLEME 16.01.2021 14:14
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Filipinler ailesi tarafından 5 yıldır kafeste tutulan kızı konuşuyor. Filipinler'de psikolojik rahatsızlığı bulunan 29 yaşındaki Bebe adlı kadın, ailesi tarafından 5 yıldır kafeste tutuluyor.

 

Yerel medya, Bebe'in 2014'te depresyon teşhisi konulmadan önce bir dükkanda çalıştığını, genç kadının tedavisi için ilaç masraflarının artması nedeniyle ailesi tarafından 5 yıldır demir bir kafese kapatıldığını aktardı.

İLAÇ MASRAFLARI KARŞILANMAYINCA KAFESE HAPSEDİLDİ

 

Filipin medyası, Bebe'nin tedavisine yönelik ilaç masraflarını karşılayamaması nedeniyle ikinci kez depresyona girdiğini, halüsinasyon gördüğünü ve etrafına karşı hırçınlaştığını yazdı. Aileye yakın isimlerden Glyzel Bullos, Bebe'in şiddetli ataklar yaşadığını ifade ederek, "Bu kötü bir durum, ancak ailesi Bebe'nin tedavisi için gerekli ilaçları karşılayamadığı için bu yolu izledi ve Bebe'yi güvenliği için kafese kilitledi" dedi.

KIYAFETLERİNİ YEDİĞİ İÇİN ÇUVAL GİYDİRDİLER

Yetkililerden Bebe için yardım bekleyen aile, genç kadının durumunu sosyal medyadan paylaştı. Videoda genç kızın çuval giydiği görülürken, aile bu durumu "Kızımız giyeceklerini yemeye çalıştığı için çareyi çuval giydirmekte bulduk" dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Aksoy 1 ay önce Şikayet Et
  İbret gözüyle bakmak lazım böyle durumlara, elhamdülillah.
  Cevapla
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun filipinler devletine ve kızın ailesine.Kimbilir neler getirmişler kızcağızın başına ,büyük travmalardan sonra genellikle böylesi vahim durumlar yaşanabiliyor.El birliği ile kızı delirtmişler.Çok acil psikolojik destek ve ilaçlı tedaviye ihtiyacı var.Belki de açlıktan elbisesini yiyordur.Allah şifa verip kurtarsın .
  Cevapla
 • Ali karataş 1 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Şimdi Fransa düşünsün! (08 Mart 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)
Çakmağı çakar çakmaz alev aldı! Yanan su görenleri şaşırtıyor...