Biden'ın Dışişleri Bakanlığı ekibinde dikkat çeken isim

ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden, Barack Obama döneminde görev yapmış eski diplomatları Dışişleri Bakanlığı bünyesinde farklı pozisyonlar için aday göstermeye devam ediyor.

Biden'ın Dışişleri Bakanlığı ekibinde dikkat çeken isim
Biden'ın Dışişleri Bakanlığı ekibinde dikkat çeken isim
GİRİŞ 16.01.2021 20:46 GÜNCELLEME 16.01.2021 20:48

20 Ocak'ta yemin ederek göreve başlayacak olan Biden'ın ekibi, Dışişleri Bakanlığındaki bazı pozisyonlar için yeni adayları açıkladı.

Wendy Sherman

Buna göre Biden, Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevi için halen Harvard Üniversitesinde dersler veren Wendy Sherman'ı, Siyasi İşlerden Sorumlu Bakanlık Müsteşarlığı için de Victoria Nuland'ı aday gösterdi.

Sherman, Obama'nın ikinci döneminde 2015 yılında İran'la nükleer müzakereleri ABD adına yürüten ekibin başındaki başmüzakereci olarak dikkatİ çekmişti.

Nuland ise Ukrayna krizinin yaşandığı dönemde ABD Dışişleri Bakanlığında Avrupa İşlerinden Sorumlu Müsteşar olarak görev yapıyordu.

Brian McKeon

Öte yandan Brian McKeon İdari İşlerden Sorumlu Bakan Yardımcısı pozisyonu için belirlenirken, Obama döneminde Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyinde önemli görevler üstlenen Ned Price ise bakanlık sözcüsü olacak.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
barack obama joe biden
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ordu'da skandal: Kuran-ı Kerim sayfalarını kesip konfeti yaptılar
Pandemi sonrası şikayet yağmuru! (23 Ekim 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)