Arnavutluk, bir Rus diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etti!

Arnavutluk Dışişleri Bakanlığı, bir Rus diplomatı Kovid-19'la mücadele tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle 'istenmeyen kişi' ilan ederek ülkeden gitmesi için 72 saat verdi.

Arnavutluk, bir Rus diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etti!
Arnavutluk, bir Rus diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etti!
GİRİŞ 22.01.2021 01:04 GÜNCELLEME 22.01.2021 01:04

Arnavutluk Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada Rusya'nın Tiran Büyükelçisi Mihail Afanasyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirilerek, Rus diplomatın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirlerini ihlal etmesi nedeniyle endişelerin dile getirildiğini belirtti.

Açıklamada, vaatlere rağmen Rus diplomatın tedbirleri ihlal etmeye devam ettiği ileri sürülürken, "Maalesef Arnavutluk hükümeti, diplomat Aleksey Krivoşeyev’i istenmeyen kişi ilan etme kararını aldı. Rus diplomat, resmi bildirimden sonra 72 saat içinde ülkeden ayrılmak zorunda" ifadelerine yer verildi.

Rusya’nın Tiran Büyükelçiliği, suçlamaların asılsız olduğunu açıkladı.

Sputnik'e açıklama yappan elçilik, Arnavutluk Dışişleri Bakanlığı'ndan ilgili notayı aldıklarını doğrulayarak "Ayrıca basın açıklamasını da inceledik. Tüm bu belgelerde belirtilen suçlamaların asılsız olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca basın açıklamasında, çalışanımızın ad ve soyadının belirtilmesinin uluslararası diplomatik uygulamaya aykırı olduğunu kaydediyoruz. Rusya Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili bilgilendirildi" dedi.

 

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son Dakika... Tatvan'da askeri helikopter düştü: 11 şehidimiz var
Son dakika haberi: İstanbul'da 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için yeni karar