200 civarında Ulusal Muhafız Covid-19'a yakalandı!

ABD'nin başkenti Washington'da, Joe Biden'ın yemin töreni için görev alan Ulusal Muhafızlardan 200'ünün koronavirüs testi pozitif çıktı.

200 civarında Ulusal Muhafız Covid-19'a yakalandı!
200 civarında Ulusal Muhafız Covid-19'a yakalandı!
GİRİŞ 23.01.2021 22:25 GÜNCELLEME 23.01.2021 22:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD'nin 46. Başkanı Biden'ın çarşamba günkü yemin töreni, üst düzey güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilirken, yaklaşık 26 bin Ulusal Muhafız kentin güvenliğini sağladı.

Wall Street Journal'ın bazı Savunma Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre ise başkentte görev alan yaklaşık 200 Ulusal Muhafız'ın COVID-19 testi "pozitif" çıktı.

Yetkililer, Ulusal Muhafızların sosyal mesafeye ve hijyene olanak tanımayan ortamlarda bulunması ve çalışmalarının kendi aralarında bir salgına yol açmış olabileceğini aktardı.

Ulusal Muhafızların Kongre otoparkında yatırılması tepki çekmişti

Biden'ın yemin töreninin yapılacağı günlerde kente gelen Ulusal Muhafızların, Kongre koridorlarında yerlerde yatması ulusal ve uluslararası basının dikkatini çekmişti.

Öte yandan perşembe gecesi Ulusal Muhafızların, Kongrenin otoparkında yattıklarını gösteren fotoğraflar büyük tartışmalara yol açmıştı.

Söz konusu fotoğraflara, Cumhuriyetçi birçok isimden tepki gelmiş ve Joe Biden'a bu duruma bir çare bulunması için çağrıda bulunulmuştu.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • doctorwho 4 ay önce Şikayet Et
    Oh oh maşaallah,Allah sayılarını ve belalarını arttırsın inşaallah...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca pası verdi Ateş Kara akıllarda tek bir soru işareti bırakmadı
Konuk cumhurbaşkanı yerli otomobilin direksiyonuna geçti!