Almanya'dan peş peşe ürküten haberler! 'B117' nedeniyle karantinaya alındı...

Almanya’daki Bayreuth Hastanesi yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan türü B117 nedeniyle karantinaya alındı.

Almanya'dan peş peşe ürküten haberler! 'B117' nedeniyle karantinaya alındı...
Almanya'dan peş peşe ürküten haberler! 'B117' nedeniyle karantinaya alındı...
GİRİŞ 27.01.2021 07:24 GÜNCELLEME 27.01.2021 07:30
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Bavyera eyaletinden yapılan açıklamada, hastanede bulunan 11 kişide B117 virüsüne rastlanılması nedeniyle hasta kabulünün durdurulduğu ve karantina uygulandığı ifade edildi.

Açıklamada, hastanede görevli 3 binden fazla çalışana yapılan Kovid-19 testinde 99 pozitif vakaya rastlandığı belirtildi.

Haklarında karantina kararı alınan sağlık personelinin toplu taşıma araçlarını kullanmadan sadece kendi araçlarıyla ev ve hastane arasında seyahat etmelerine izin verildiği kaydedildi.

Tedavileri tamamlanan hastaların ise iki kez üst üste negatif sonuç almaları halinde taburcu edilmelerine izin veriliyor.

Berlin’deki Vivantes Humboldt Hastanesi de 23 Ocak'ta B117 virüsü nedeniyle karantinaya alınmıştı.

YORUMLAR 15
 • Necat 1 ay önce Şikayet Et
  Şimdi virus yok diyen akillilar gelir demedi demeyin
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 ay önce Şikayet Et
  Aşı aşı DC iye tutturdun, millet as şıyı olmaya başladı.... Sonra MUTASYONLU VİRÜS YALANINI ÇIKARTTINIZ... ŞİMDİ DE BU MU YANİİİİİ.... ARYIK KABAK TADI VERMEYE BAŞLADI
  Cevapla
 • Eskimalatyalı 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'nin koronaya karşı önlemleri ne çok katı ve sert nede yumuşak. Bu ayar bence çok iyi tedbirleri ne gevşetelim nede daha çok katılaştıralım. Bu ayarımız çok iyi bir taraftan ekonomininde çarklarının dönmesi gerekiyor. Yalnız inşaat malzemeleri satan yerlerden her hafta sonu biri nöbetçi dursa çok iyi olacak. Bir baktınız evinizdeki boru su kaçırıyor. Basit bir müdahale ile giderilecek arızaya tesisatçı çağırsanız çok paranız gidecek. Hafta sonu kocaman bir şehirde ince plastik boru bulamadım. Evde iki gün susuz yaşadık ve suyu alt komşudan temin etmek zorunda kaldık.
  Cevapla
 • Mete 1 ay önce Şikayet Et
  Daha neler çıkaracaklar bakalım. Anladık siz artık insanlığa gün yüzü göstermeyeceksiniz.
  Cevapla
 • dikkat 1 ay önce Şikayet Et
  bütün yetkilileri uyarıyorum. ingiltere sürü bağışıklığı yapacağız diye onbinlerce can kaybı yaşadı. türkiye de aynı duruma düşebilir. bazıları okulları açalım, şunu açalım bunu açalım diye konuşuyor. alışveriş merkezleri kapalı, insanlar mecbur olmadığı sürece dışarı çıkmıyor, çıkarsa da her türlü tedbiri alıyor. buna rağmen vaka sayıları hala riskli düzeyde. bu durumda eğer tedbirler gevşetilirse ingiltereden bile beter oluruz. çünkü covidin bir değil bir kaç mutasyonu dünyada yayılmaya devam ediyor. üstelik çok daha hızlı yayılıyor ve ingiltere başbakanı mutasyona uğrayan covidin daha öldürücü ve çok daha bulaşıcı olduğuna dair kanıtlar bulduklarını açıkladı.
  Cevapla
 • Trabzon uşağı 1 ay önce Şikayet Et
  Kusura bakma ama, TÜRKİYE hiçbir zaman bu çakma Avrupalıların düştüğü duruma düşmez... ÇÜNKİ bizim ülkemizde, DEMLETİMİZ insana değer veriyor.....
  Cevapla
 • ısparta 1 ay önce Şikayet Et
  doğrusunda elinden çalışan insanların ekenomik durumu çok kötü açılsak bitürlü acımasak iki türlü
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Türk savunma sanayii ambargolarla hedef alınıyor!'
Pakistan meclisinde milletvekilleri birbirine girdi